Gülse Birsel’den sonra Ayşe Arman Da Hürriyet’ten İstifa Etti Peki Neden?

Gülse Birsel'in şok istifasının ardından Ayşe Arman da gazetecileri tebligatla işten atan Hürriyet'teki görevini sonlandırdığını duyurdu. Ayşe Arman'ın istifasını duyururken kullandığı ifadeler yoğun ilgi gördü...

Gülse Birsel’den sonra Ayşe Arman Da Hürriyet’ten İstifa Etti Peki Neden?

Gazeteci Ayşe Arman Hürriyet Gazetesi'ndeki işinden ayrıldığını duyurdu. Hürriyet gazetesindeki röportajları ile bilinen Ayşe Arman, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı dikkat çekici paylaşımla, Hürriyet Gazetesi'ndeki işinden istifa ettiğini açıkladı. Sevilen röportajlarını kişisel sosyal medya hesabından yapmaya devam edeceğini bildiren Ayşe Arman, "Hürriyet bitti. Sevdiğim işi yapmaya devam" notunu düştü.

Hürriyet Gazetesinde Yaprak Dökümü Başladı

Daha önce Gülse Birsel de Hürriyet Gazetesi'ndeki görevinden istifa ettiğini hayranları ile paylaşmıştı. Gülse Birsel'in ardından dün akşam saatlerinde, Hürriyet Gazetesi'nde ünlü isimlerle yaptığı röportajlarla sevilen Ayşe Arman da işini sonlandırdığını açıkladı. Çok sayıda gazeteciyi evlerine tebligat göndererek işten çıkaran Hürriyet gazetesinde yaprak dökümü devam ediyor. Geçtiğimiz hafta işinden ayrıldığını açıklayan Gülse Birsel'den sonra dün Ayşe Arman da istifa ettiğini kişisel sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

Hürriyet gazetesinden istifa ettiği için üzgün olduğunu belirterek "Hürriyet'te doğdum  ama yaşamaya devam edemeyeceğimi görüyorum." ifadelerini kullandı.

Arman'ın İstifa Açıklamasındaki İfadeler Dikkat Çekti

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Hepinize nefis bir pazar olsun. Enerjik ve iyiliklerle dolu 27 yıldır pazar röportajları yapıyorum. Artık gazeteden değil, buradan paylaşacağımmm. Hürriyet bitti, sevdiğim işi yapmaya devam." ifadelerini kullanan Ayşe Arman, Ceyda Düvenci röportajını internet üzerinden yayınladı.

Ayşe Arman'ın kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamadakullandığı ifadeler dikkat çekti: "Tabii ki üzgünüm.. 27 yıl, Ömer ile ilişkimden uzun. Resmen bir ömür… Çok güzel günlerim oldu... Hürriyet’te doğdum ama yaşamaya devam edemeyeceğimi görüyorum... Yasımı kendi içimde yaşıyordum, ama o kadar çok soran oldu ki, paylaşmam icap etti... Peki o zaman: Geçen hafta, buradaki Türk konsolosluğundaki noter aracılığıyla aramızdaki sözleşmeyi fesettiğimi bildiren bir ihtarname yolladım. İstifa ettim yani."

Bu süreçten sonra sosyal medya hesabını ve internet platformunu daha sık kullanacağının sinyallerini veren Ayşe Arman takipçilerine ve hayranlarına şu sözlerle seslendi: "Şimdi yola devam. Buradan, çekimler, röportajlar, ne bileyim canımız ne isterse yaparız, hiç olmadığı kadar özgür… Ne dersiniz??? Var mısınız??? Bu yola benimle çıkar mısınız :))))))"

Hürriyet Gazetesi Yangın Yeri

Hürriyet gazetesi bünyesinde çalışan pek çok gazetecinin evlerine tebligat göndererek çalışanlarını işten çıkardı. İşten çıkarılan isimler arasında yer alan Levent Korkut'un kanser tedavisi gördüğü öğrenildi. Gazete ile ilişiği kesilen yani kovulan gazeteci sayısı 43'e yükselirken işten çıkarmalara karşı yazar Gülse Birsel ve müzik yazarı Naim Dilmener de Hürriyet gazetesindeki görevlerinden istifa etti. Ayrıca gazetenin genel yayın yönetmeni Vahap Munyar da istifasını noter aracılığı ile gazeteye bildirdiği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER