İnternetten Para Kazanma Yolları 2020

Günümüzün popüler trendlerinden birisi olan internetten para kazanma, internetin var olmasıyla birlikte ortaya çıkmış, gelecekte de kazandırmaya devam edecek bir iş türüdür. Bilgisayarlar, mobil cihazlar, tabletler ve hatta televizyonlara kadar internet ortamı yaygın bir şekilde kullanılıyor. En basiti bir Youtube, Instagram, Gittigidiyor veya Fiverr. İnternetten para kazanma denildiğinde tüm bu platformlar ve harici yöntemler işin içine dahil oluyor. Onlarca farklı iş kolu, gelir modeli mevcut. Sizlere bu yazı dizimizde bazı popüler online kazanç yöntemlerinden bahsedeceğiz.

İnternetten Para Kazanma Yolları 2020

Fiverr'da İlan Oluşturarak Kazanç Elde Etme

İlan oluşturmak başlangıçta zorlu gelebilir. Hangi tür iş yapmam gerekli, nasıl bir strateji izlemeliyim, gibi birçok soru sormalısınız. Bunun için öncelikle platformdaki ilanları inceleyebilirsiniz. İlgi duyacağınız sektörler, donanımlı olduğunuz hizmetler için başlangıç yapabilirsiniz. Herkesin yapabileceği belli iş bölümleri bulunuyor. Eğer yeteneklerinize göre bir kategori arıyorsanız, işiniz kolaylaşacaktır. Okuduğunuz bir bölümle ilgili içerik olabilir, video düzenleme, seslendirme, logo tasarımı, yazılım geliştirme, form oluşturma, web sitesi tasarlama ve onlarca farklı sektörde hizmet sağlayabilirsiniz. Fiverr'ın en büyük artısı yalnızca yurt içindeki potansiyel müşterilere değil; dünya geneline ulaşabilmektir. Kazancın döviz (Euro, Dolar, vb.) olarak elde edilmesi de günümüz ekonomik durumda bir hayli olumlu olacaktır.

Açık Artırma Sitelerinde Ürün Satışı

Her ticaret sektöründe olduğu gibi online platformlarda ürün satışı yapmak da temelde ürünü pazarlamaya dayanıyor. Kendinize ait birçok farklı pazarlama tekniği geliştirerek çeşitli ürün gruplarından satış yapabilirsiniz. Uygun fiyata toptan ürün tedarik edip, GittiGidiyor, Sahibinden ve N11 gibi platformlar üzerinden kârlı fiyatlara düşük komisyonla satış yapabilirsiniz. Başlangıçta ufak çaplı satışlar yaparak kendinizi deneyebilirsiniz. Dükkan ve çalışan maliyetleri gibi maliyetlere maruz kalmadan rahatlıkla satış yapabilirsiniz. Günümüzde ticaretin büyük bir kısmı internet üzerinden gerçekleşmekte. Bunu fırsat bilip, ticarette güzel bir atılım yapabilirsiniz. Öncelikle detaylı bir pazar araştırması, ürün tedariği, pazarlama stratejileri ve ekstra reklam çalışmaları ile yüksek kazançlar elde edilebilir.

El Yapımı Ürünler Satarak Kazanç Elde Etme

İnsanlar artık el yapımı ürünlere değer veriyor ve özel hissettiren  materyaller önemli bir pazar payı oluşturuyor. Bunu fırsat bilerek, hem kendi yeteneğinizi hem de sanatınızı ortaya koyarak online kazanç elde etmek mümkün. Geliştirdiğimiz ve üretimini gerçekleştirdiğimiz ürünlerimizi internette ilan açabileceğimiz sitelerde pazarlayabiliriz. Örneğin dünya genelinde internet kullanıcılarına hitap eden ETSY platformu bunlardan birisi. Başlangıç seviyesinde İngilizce bilen ve gerekirse farklı kaynaklardan pazarlama araştırması yaparak işin inceliklerini öğrenebilecek kişiler için tercih edilebilir. Komisyon oranları ise düşüktür. Satış sonrası kısa süre içerisinde paranız hesabınıza aktarılıyor.

Dailymotion ve Youtube Üzerinden Kazanç Elde Etme

İnternetten dünyasında içerik, her şeydir. Hem kazanç kapısı, hem geniş bir kitle hem de onlarca farklı reklam modelidir. Dailymotion ve Youtube platformları, video içerik üreticileri için günümüzün en kazançlı yöntemden sadece ikisidir. Videolarınız izlendikçe, içeriğinizde yayınlanan reklamlardan kazanç elde edersiniz. Fakat ne tür içerikler üreteceğiniz, insanların hangilerini beğenebileceği, paylaşabileceği ve sizinle ilgili içerikte zaman geçirebileceği bir kategori bulmalısınız. Örneğin iyi bir bilgisayar oyuncusuysanız, kendi oyunlarınızı bir macera dizisine dönüştürerek Youtube'dan kanal oluşturabilirsiniz. Ya da giyim ve moda üzerine ilgi duyuyorsanız, farklı moda fikirlerini anlatabileceğiniz, gerekirse canlı yayınlarla takipçilerinize yayın yapabileceğiniz alternatif online iş modelleri mevcut.  Ulaştığınız geniş kitleler, yüksek reklam kazançları anlamına geliyor. Kendinize bu konuda güveniyorsanız, kısa süre içerisinde on binlerce hatta milyonlarca takipçi sayısına ulaşarak sürekli bir kazanç elde edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER