İnternetten Para Kazanmanın Yolları

Konu eğer internetten para kazanma yolları ise; üzerinde düşünmek ve doğru yöntemi seçmek önemli. Online platformlarda, dergilerde ve sosyal me

İnternetten Para Kazanmanın Yolları
Konu eğer internetten para kazanma yolları ise; üzerinde düşünmek ve doğru yöntemi seçmek önemli. Online platformlarda, dergilerde ve sosyal medyada sürekli olarak bahsedilen bazı yöntemler mevcut. Bu yöntemlerin birçoğu ya çok uzun vadede kazandırıyor ya da hiç kazandırmıyor. Yazımızın devamında kısa vadede kazandırabilecek internetten para kazanmanın yolları 2019 listemizden bahsedeceğiz.

Online Marketlerde Ürün Satışı Yapmak


Kısa vadede internetten para kazanma konusuyla ilgileniyorsanız, girişiminizin hemen ardından size kazanç sağlatabilecek olan online marketlerde ürün satışı yapma yönetimini değerlendirebilirsiniz. Hem yurt içi hem de yurt dışı platformları kullanabilirsiniz. Letgo, Sahibinden, Ebay, GittiGidiyor ve Etsy gibi platformlar üzerinden ürünlerinizi, düşük komisyon  veya düşük üyelik ücretleri ödeyerek satabilirsiniz.

İnternetten ürün satışı yapmak için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, iyi bir piyasa araştırması yapmaktır. Satışını yapmayı düşündüğünüz ürünü diğer perakende satış firmaları ne kadara satıyor, kâr oranları nedir, kargo ücretleri nelerdir, depolama gerektiriyor mu, kargo ile gönderime uygun mu, gibi birçok soru üzerinde düşünmelisiniz. Özellikle detaylı bir maliyet hesabı ile kazanç sağlamanıza yardımcı olacak bir ürünü; popüler platformlar üzerinden satmanız mümkün.

Bionluk Üzerinden Para Kazanma


Yetenekleriniz ve bilgi birikiminizi kazanca dönüştürmek istiyorsanız, Bionluk platformu işinize yarayabilir. Binlerce kayıtlı kullanıcısı ile geniş bir kitleye hitap edebileceğiniz bir platform. Bionluk üzerinden tasarım işleri, editörlük işleri, yazılım işleri, seslendirme, vb. işler alarak ciddi gelir elde edilebilir. Eğer yabancı diliniz varsa yeteneklerinizi hem daha fazla kişiye gösterebileceğiniz hem de daha yüksek kazançlar elde edebileceğiniz Fiverr gibi sitelere üye olabilirsiniz. Dünya genelinde ticaret yapabileceğiniz, güvenilir bir sitedir.

Satış Ortaklığı ile İnternetten Para Kazanma


Daha çok pazarlamaya ve geniş kitlelere ulaşabilmeye ilgi duyanların yönelebileceği internetten para kazanma yöntemlerinden birisidir. Bu yöntemin avantajı, doğru ürünü doğru şekilde sattığınızda anında kazandırmaya başlamasıdır. Ayrıca çeşitli mecralarda ürünleri pazarlayabilirsiniz. Örneğin bir Youtube hesabı açarak ürünleri tanıtabilir ya da bir blog sitesi kurarak ürünlerinizin özelliklerinden ve kullanımından bahsedebilirsiniz. Hatta bu içeriklerinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha geniş kitlelere erişebilirsiniz. Satış ortaklığı yöntemi ile elde edeceğiniz kâr oranları dünya genelinde %20 ile %50 arasında değişmektedir.

Pinterest ve Web Sitesi ile Para Kazanma


Webmaster'ların sürekli olarak duyduğu ve günümüzde popüler bir kazanç yöntemi olan Pinterest-Web  sitesi ikilisinden bahsetmek istiyoruz. Öncelikle işleyişine değinelim. Bildiğiniz üzere Pinterest hesaplarından paylaşım yaparken site linki verebiliyoruz. Görsellerde ve açıklamalarda da link ekleyebiliyoruz. Bu sayede paylaşımlarımızı beğenenler web sitemize girmiş oluyor. İlgi duyduğunuz bir kategoride web sitesi açarak, Pinterest üzerinden sitenize hit gönderebilirsiniz. Hitin ne kadar bir rakama ulaşacağı ise hem sizin paylaşımlarınızın kalitesine hem de ulaşabileceğiniz sosyal medya kitlesine göre değişecektir. Bu yöntemi kullanarak aylık 1.000 TL - 10.000 TL gibi rakamlar kazanmak mümkün. Eğer tercih edeceğimiz web sitesi dili İngilizce, Almanca veya Fransızca olursa; daha yüksek kazançlar elde etmek mümkün olacaktır.

Udemy Üzerinden Para Kazanma


Bu yöntem belki çok hızlı kazandırmıyor olabilir fakat çok çok yüksek kazançlar elde etmek mümkün. Kazanmanın altın kuralı ise insanlara yeni bir şeyler öğretme yeteneği. Kendinizi geliştirdiğiniz, tecrübeli ve bilgili olduğunuz bir konuda; detaylı bir eğitim seti hazırlayarak yüz binlerce kişiye ulaşabilirsiniz. Örneğin başlangıç-orta seviye İngilizce eğitimi, logo hazırlama eğitimi, sosyal medya hesap yönetimi eğitimi, vb. eğitimler hazırlayarak ciddi gelir elde edebiliriniz.
Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2019, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER