Kömür yardımı başvurusu nasıl ve nereye yapılır? İşte sorgulama ekranı...

Muhtaç ailelere ısınma amaçlı her yıl kömür yardımı yapılıyor. Peki kömür yardımı için nereye başvuru yapılır? Kömür yardımı sorgulama ekranı...

Kömür yardımı başvurusu nasıl ve nereye yapılır? İşte sorgulama ekranı...

Devlet tarafından her yıl maddi durumu yetersiz ailelere yakacak kömür yardımı yapılıyor. 2020 yılı sonlarına doğru havaların soğumasıyla beraber kömür yardımları da yavş yavaş başlıyor.

Merak edilen soruların yanıtını sizin için derledik.

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu gereğince her il ve ilçede kurulu bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarınca muhtaçlık kriterine uygun olarak yardımdan faydalanabilecek aileler belirleniyor.

Bunun yanında kömür yardımı için başvurda bulunmak isteyenler il ve ilçelerinde yer alan sosyal yardımlaşma vakıflarına müracaat ederek başvuruda bulunabiliyor.

KÖMÜR YARDIMI SORGULAMA İŞLEMİ

Dağıtımı yapılan kömürler satılamıyor. Kömür hak sahibi vatandaşlar yakacağı tüketebilirler. Para ile satışı kesinlikle yasaktır.

2020 ve 2021 yılı TC kimlik no ile kömür yardımı sorgulama yapılır mı?

Sadece bazı illerde E-Devlet üzerinden sosyal yardım bilgilerinizi sorgulanabiliyor. Bunun için de e-devlet'e giriş yaparak 'Sosyal yardım bilgileri sorgulama' ekranına girilerek TC no üzerinden sorgulama yapılabilir.

Banka Haberi Finans Gündem Son Dakika Gelişmeleri

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2020, 17:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Arzu. Demiroğlu
Arzu. Demiroğlu - 2 hafta Önce

Zor durumdayım 3cocugum var kiracıyım kiramı ödeyecek durumda değilim yakacağım Yok alacak maddi durumum Yok

SIRADAKİ HABER