SSK Sorgulama (Şifresiz ) Nasıl Yapılır ? SSK Hizmet Dökümü Alma  İşlemleri

Sosyal Güvenlik Kurumu  (SGK) hizmet döküm belgesi, vatandaşların sigorta kollarına bağlı olarak çalışma süreleri, prim ödemeleri ve toplam kazançları bilgilerini gördükleri evraktır. SSK Hizmet dökümü nasıl alınır?

SSK Sorgulama (Şifresiz ) Nasıl Yapılır ? SSK Hizmet Dökümü Alma  İşlemleri

SSK hizmet dökümü belgesinde sigorta kurumuna bağlı olarak çalışan vatandaşın çalışma yaşamına dair bilgilerin görülmesini sağlamaktadır. Sigortalı çalışanların mevcut duruma kadar çalışma süreleri, kuruma yaptığı prim ödemeleri ve toplam kazançları gibi bilgiler SSK hizmet dökümü belgesinde görülebilmektedir. Bu sebeple çalışma hayatıyla ilgili olsun olmasın pek çok resmi işlemde SSK hizmet dökümü belgesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu belge günümüzde teknolojik imkanlar kullanılarak internet üzerinden kolay bir şekilde temin edilebilmektedir. Sadece bir kaç tıkla çıktısını alıp görebileceğiniz SGK hizmet dökümü belgesi nasıl alınır, SSK sorgulama işlemleri nasıl yapılır? sorularının yanıtları haberimizde...

SSK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

Milyonlarca sigortalı çalışan vatandaş e-Devlet Kapısı portalında en çok SSK hizmet dökümü sorgulama ekranını kullanmaya devam ediyor. e-Devlet Kapısı sisteminin en çok kullanılan ve hakkında en çok araştırma yapılan SGK hizmet dökümü belgesi sorgulama işlemleri, hem kariyer planlaması yapanlardan hem de emeklilik planlamalarını gerçekleştirenler tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor.

Günümüzde kredi başvurularından, iş başvurularına kadar pek çok resmi işlemde SSK hizmet dökümü belgesinin alınması isteniyor. SGK İl müdürlüklerinden alabileceğiniz SSK hizmet dökümü belgesi günümüzde e-Devlet Kapısı portalı kullanılarak çok kolay bir şekilde vatandaşlar tarafından görüntülenebiliyor. e-Devlet sistemi aracılığı ile SSK hizmet dökümü sorgulama işlemleri için ilk olarak e-Devlet kimlik doğrulama yapmanız gerekmektedir. e-Devlet sisteminde SSK hizmet dökümü sorgulama yapmak için şu aşamaları icra etmeniz gerekiyor.

E-Devlet SSK Hizmet Dökümü Belgesi Sorgulama

Ülke genelinde hizmet veren hemen hemen bütün kamu kurumlarının e-hizmetlerini yani elektronik hizmetlerini bir çatı altında bulabileceğiniz e-Devlet Kapısı sistemi sayesinde yalnızca iki tıkla SSK hizmet dökümü belgesi sorgulama işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet Kapısı portalında Sosyal Güvenlik Kurumu'na ait e-hizmetler de vatandaşların hizmetine sunulmuştur. Bu sayede SGK hizmet dökümü sorgulama işlemlerinizi e-Devlet Kapısı üzerinde kurumun "SGK Tescil ve Hizmet Dökümü" uygulama ekranı üzerinden tamamlayabilirsiniz. Bu işlemler için şu aşamaları takip etmeniz gerekmektedir:

1. Bilgisayar tarayıcınıza "turkiye.gov.tr" adresini yazarak e-Devlet Kapısı sistemine girin.

2. Kimlik doğrulama işlemi için ekranın sağ üst kısmındaki "Giriş Yap" seçeneğine tıklayarak açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve e-Devlet şifrenizi girin. (e-Devlet şifresini tüm PTT şubelerinden alabilirsiniz.)

3. Ekrandaki arama kutucuğuna "SGK Tescil ve Hizmet Dökümü" yazın.

4. 4A Tescil Bilgileri yazan seçeneğe tıklayarak SSK Hizmet dökümü sorgulama işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu sayfanın üst kısmında şahsınıza ait kimlik bilgileriniz yer alacaktır. Sayfanın alt kısmında ise sigorta tescil bilgileriniz ve en altında da sigorta hizmet dökümü detaylarınız bulunmaktadır.

Bankahaberi.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dilek kaptan
Dilek kaptan - 10 ay Önce

SGK hizmet dökümü

Ekrem demir
Ekrem demir - 10 ay Önce

Sgk sorgulama

SIRADAKİ HABER