Trump'ın Tweetle Borsalara Müdahalesi Can Sıkmaya Devam Ediyor

Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter'dan yaptığı paylaşımlar borsayı da kısa sürede etkisi altına alıyor. Twitter'dan yaptığı açıklamalarla piyasaları sürekli karıştırmayı başaran Trump can sıkmaya devam ediyor...

Trump'ın Tweetle Borsalara Müdahalesi Can Sıkmaya Devam Ediyor

Sosyal medyayı en aktif şekilde kullanan ABD Başkanı olarak tarihe geçen Donald Trump, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamalar ile borsa spekülatörlerini de hareketlendiriyor. Özellikle son açıklamalarının ardından borsanın adeta çökmesi ve doların zıplaması can sıkmaya başladı. Borsa İstanbul, ABD Başkanı Donald Trump'ın attığı tweetlerden en çok etkilenen borsa olarak öne çıkıyor. İşte tüm detaylar...

Twitter'dan Borsayı Çökertmeyi Yine Başardı

ABD Başkanı Donald Trump, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile bir skandala daha imza attı. Son dönemde attığı tweetler ile Türkiye'ye yaptırım uygulanacağı tehditlerini savuran Başkan Trump, bu açıklamaları ile Borsa İstanbul'u da karıştırmayı başardı. Özellikle dolar kurunda yaşanan hareketlikler ABD Başkanı Donald Trump'ın etkisi olarak değerlendiriliyor.

Son attığı tweetle borsayı adeta çökerten Trump, Kürtlerin IŞİD esirlerinden bazılarını serbest bırakarak ABD'yi müdahil etmeye çalışıyor olabileceğini söyleyerek kişisel Twitter hesabından şu açıklamada bulundu: " ürkiye veya pek çoğunun geldiği yer olan Avrupa Ulusları kolaylıkla yeniden yakalar, ama çabuk hareket etmeleri lazım. Türkiye'ye büyük yaptırımlar geliyor! İnsanlar gerçekten NATO üyesi Türkiye ile savaşa girmemiz gerektiğini mi düşünüyor? Asla bitmeyen savaşlar bitecek!"

Yaptırım Tehdidi Doları Yükseltti

Çok geçmeden sosyal medya hesabından yine spekülatif bir açıklamada bulunan ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'ye büyük yaptırımların geleceğini açıkladıktan sonra piyasalar adeta tepetaklak oldu. Robotların devreye girmesiyle birlikte Borsa İstanbul'da düşüş hızlandı. Bu açıklamanın ardından çok kısa bir süre içinde en düşük 93.382 seviyesini gören BIST saat 14:54 itibariyle %4.63 oranında düşüşle 94.448 puandan işlem görüyor. Borsa yatırımcısı ise tedirginliğini sürdürüyor. Dolarda da açıklamalarla birlikte dalgalı seyir yaşanmaya devam ediyor.

ABD Başkanı Donald Trump'ın sosyal medyadan yaptığı hesaplar inceleme altına alındı. Trump'ın en az 145 teyiz edilmemiş hesaptan yapılan komplo teorisi ve aşırıcılık içeren paylaşımı tekrar paylaştığı ortaya çıktı. ABD Başkanının paylaştığı bu komplo teorilerinden 20'sinden fazlasının Twitter tarafından daha sonra askıya alındığı görüldü.

YORUM EKLE
banner99
SIRADAKİ HABER