Vakıfbank Faiz Oranlarını Düşürdü

Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranlarında bir kez daha indirim yaptı. Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranlarını maaş müşterileri için %1,45

Vakıfbank Faiz Oranlarını Düşürdü
Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranlarında bir kez daha indirim yaptı. Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranlarını maaş müşterileri için %1,45’e, diğer müşterileri için ise %1,55’e çekti.


Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranlarında indirime gitti. Geçtiğimiz günlerde hem konut hem de ihtiyaç kredisi faiz oranlarında indirim yapan Vakıfbank, bir kez daha ihtiyaç kredisi faiz oranlarında indirim yaptı. Vakıfbank, maaş müşterisi için ihtiyaç kredisi faiz oranını 60 ay vadeye kadar %1,49’dan %1,45’e çekti. Ayrıca diğer müşteriler için olan ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,59’dan %1,55’e çekildi.

Vakıfbank’tan kredi faiz oranlarındaki indirimle ilgili yapılan açıklamada, Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih’in açıklamalarına da yer verildi. Üstünsalih, T.C Merkez Bankası’nın politika faiz oranlarında 425 baz puan indirme kararını müşterilerine yansıtmaya çalıştıklarını belirtti. Abdi Serdar Üstünsalih açıklamalarının devamında şunları söyledi: "Kısa bir süre önce konut kredisi ve bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarında da önemli bir indirime gitmiştik. Bu olumlu havanın milli ekonomimize de hızlı ve etkin katkılarda bulunacağına inanıyorum. VakıfBank olarak Türkiye bilançosuna azami katkıda bulunmaya devam edeceğiz." Vakıfbank’ın yeni faiz oranları yarından itibaren geçerli olacak. Kampanya kapsamında kredi tahsis ücreti %0,5 olurken, bu ücret üzerinden %5 kadar da Banka Sigorta ve Muamele Vergisi (BSMV) kesintisi yapılacak.

Bankahaberi
Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2019, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER