XRP (Ripple) 1 TL’ye Düştü

Kripto para piyasalarında en büyük işlem hacmine sahip üçüncü dijital para konumunda olan Ripple’ın (XRP) önlenemez düşüşü devam ediyor. XRP yatırımcıları düşüşün daha ne kadar devam edeceğini merak ediyor…

XRP (Ripple) 1 TL’ye Düştü

Üçüncü en büyük kripto para birimi Ripple (XRP) yatırımcılarına hüsran yaşatmaya devam ediyor. 2019 yılı Ripple’ın XRP sahiplerine güzellik yaptığı bir yıl olmadı. Uzun bir süredir devam eden düşüş XRP yatırımcıları için adeta bir içinden çıkılamaz bir kabus halini aldı. Düşüşün daha ne kadar süre devam edeceği ve bir türlü önlenemeyen düşüşte yatırımcıların nasıl bir pozisyon almaları gerektiği merak ediliyor. Yatırımcılar ve elektronik cüzdanlarında Ripple (XRP) bulunduranlar, düşüşün kısa bir süre sonra sona ereceği konusunda pozitif görüşler bildirirken analistlerin aynı fikirde olamaması düşündürüyor.

XRP Düşüşü Önlenemedi

Analistler Ripple (XRP) fiyatlarındaki düşüşün yakın zamanda sonlanacağı görüşünde değiller. Beklentiler, yatırımcılar için kabusa dönen bu düşüş trendinin uzun bir süre daha devam edeceğini öngörüyor. Nitekim kripto para piyasalarının en büyük üçüncü kripto para biriminin düşüş trendini durdurmak için geçtiğimiz kasım ayında gerçekleştirilen SWELL etkinliği bile fayda etmemiş, Ripple dijital piyasalarda hızla değer kaybetmeye devam etmişti.

XRP Alım Fırsatı Yaratır Mı?

Dijital para piyasalarında en iyi kripto analistlerinden birisi olarak kabul edilen Jacob Canfield’e göre Ripple’ın fiyatı 0.10 dolara kadar düşecek olsa bile XRP satın alma konusunda çok dikkatli olmak gerekiyor. Ancak bu görüşe katılmayan ve kripto para piyasalarında otorite olarak görülen isimler de bulunuyor. Nitekim tüccar Nebraskan Gooner, XRP’yi 0.07 dolar alanından almanın harika bir fırsat olacağını öne sürüyor. U. Today tarafından bilindiği üzere ticaret efsanesi Peter Brandt ise Ripple kripto para biriminin önümüzdeki dönemde 0,02 dolara kadar üşebileceği öngörülmüştü.

2017’deki Günlerini Aratıyor

Ripple’ın fiyatı 2017 yılında yüzde 30 binden fazla artmış ve bu performansla yılın en büyük başarı öyküsünü yazmıştı. Bu tarihten itibaren kripto para piyasalarında işlem hacmi her gün artan Ripple, 8 Ocak 2018 tarihinde 3.36 dolar ile mutlak zirveye ulaşmıştı.

Ripple kripto para birimi, Kasım 2017 tarihinden bu yana kendisi için en düşük nokta olarak görülen 0,19 dolar ile el değiştirmeye devam ediyor. Bu durum tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 94 oranında düşüş yaşadığını gözler önüne seriyor. Kabaca bir hesaplama yapmak gerekirse en iyi döneminde 100 dolarlık XRP alanlar, şu anda 6 dolarla kalmış oldular.

Dikkat Çekici Ripple Tahminleri

Üçüncü en büyük kripto para birimi olan Ripple (XRP) hala en düşük seviyelerden işlem yapmaya devam ederken ismi gizli tutulan bir analist, gelecek yıl itibarıyla XRP’nin 28 dolar seviyesine ulaşacağını belirtiyor. Öte yandan başka bir popüler analist ise XRP’nin 0.10 dolar altına kadar geri çekileceğini söylüyor. Hangi analistin öngörüsünün gerçekleşeceği merak ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER