Gündem

Elon Musk geri adım atmıyor, Ya ofise gelin ya da istifa edin

Tesla’nın CEO’su ünlü milyarder Elon Musk uzaktan çalışma ile ilgili kararından geri adım atmıyor. Elon Musk çalışanlarına gönderdiği e-postada "Ya ofise gelin ya da istifa edin! dedi. İşte ayrıntılar.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk ile çalışları arasındaki kriz büyüyor. Kovid-19 salgını ile beraber tüm işyerleri personellerine uzaktan çalışma olanağı sağlamış bazı firmalar ise salgın sonrası da bu uygulamasını devam ettirmişti.

Ünlü araba üreticisi Tesla’nın çalışanları da bu uygulamanın çok verimli olduğunu belirterek uygulamanın devam etmesini istemişlerdi. Ancak şirketin CEO’su Elon Musk çalışanların bu taleplerini reddetti.

Ya ofise gelin ya da istifa edin

Elon Musk uzaktan çalışma konusunda ısrarlı olan çalışanlara “uzaktan çalışma artık kabul edilemez” başlıklı bir e-posta gönderdi. Elon Musk bu e-postada çalışanlarına ofiste haftada en az 40 saat çalışmadıkları takdirde kovulacaklarını belirterek, ‘’Ya ofise gelin ya da istifa edin’’ dedi.

Attığı e-postada tehditlerini sürdüren Musk, ‘’Tesla’daki herkesin haftada en az 40 saat ofiste geçirmesi gerekiyor. Ayrıca ofis, uzak bir sahte ofis değil, gerçek, meslektaşlarınızın bulunduğu yer olmalıdır. Gelmezseniz istifa ettiğinizi varsayacağız.” uyarısında bulundu.

Elon Musk daha önce yaptığı bir açıklamada ise uzaktan çalışma politikalarına karşı çıkmış ve Amerikalıları işe gitmekten kaçınmakla itham etmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu