Döviz & BorsaGündem

Elon Musk Suudi Arabistan prensini de batırdı, 1,7 milyon dolar zarar etti

Tesla’nın CEO’su olan Elon Musk’ın attığı tweetin Suudi Arabistan Prens El Velid Bin Talal’a maliyeti 1,7 milyon dolar oldu.

Ünlü girişimci Elon Musk’ın Twitter aşkı daha birçok kişinin başını yakacak gibi duruyor. Elon Musk’ın sosyal medya devi Twitter’ı satın almak için yaptığı anlaşmayı askıya aldığına ilişkin attığı tweet sonrası Twitter’ın hisseleri çakılmıştı. Elinde Twitter’ın hisseleri bulunan Suudi Arabistan Prens El Velid Bin Talal bu tweetin ardından 1,7 milyon dolar zarar etti.

20 milyon dolarlık 490 bin Twitter hissesi satın aldı

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yapılan açıklamada Prens El Velid Bin Talal’ın 13 Mayıs Cuma günü hisse başına 40.70 ila 40.76 dolar fiyatından toplam 20 milyon dolarlık 490 bin Twitter hissesi satın aldığı belirtildi.

Ancak Elon Musk’ın Twitter anlaşmasını askıya aldığına dair tweet atmasının ardından Twitter’ın hisseleri değer kaybedince Twiitter’ın hisselerin prensin alinde patladı.

Yine Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açıkladığı bilgilere göre Prens El Velid Bin Talal, 40,72 dolardan aldığı hisseleri daha sonra 18 Mayıs’ta yüzde 8,5 zararla 37,27 dolardan sattığı ve 1,7 milyon dolar zarar ettiği belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu