Gündem

Elon Musk Twitter’ın finansmanı için kripto borsalarının kapısını çalıyor

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya devi Twitter'ı 44 milyar dolara satın aldıktan sonra bu tutarı ödemek için kripto para borsalarının kapısını çalıyor.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk Twitter’ı satın aldıktan sonra anlaşma tutarını ödemek için finansman kaynağı arayışına yöneldi. Daha önce Tesla’nın hisselerini satan Musk şimdide kripto para borsalarının kapısını çalıyor.

Yapılan görüşmelerin ardından Elon Musk ünlü kripto para borsası Binance’nin aralarında bulunduğu bir grup yatırımcıdan 7.14 milyar dolarlık fon sağladı.

ABD’Li yatırım şirketi Sequoia Capital 800 milyon dolar, Fidelity 316 milyon dolar, Andreessen Horowitz de 400 milyon dolarlık taahhüt mektubu verdi.

Diğer yandan ünlü yazılım şirketi Oracle kurucusu ve aynı zamanda Tesla’nın yönetim kurulu üyesi  Larry Ellison, Twitter’ın finansmanı için 1 milyar dolar taahhüt etti.

Katar Holding ve Dubai merkezli Vy Capital de  Elon Musk’a destek veren şirketlerinden biri.

En dikkat çeken yatırımcı ise Suudi Arabistanlı  Prens Alwaleed bin Talal oldu. Prens Talal 1,89 milyar dolarlık hissesini nakde çevirmek yerine anlaşmaya dahil etmeyi kabul etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu