Emekliye Bayram İkramiyesi Sonunda Zamlandı! Her Yıl 4000 TL Ödeme Yapılacak!

Emekli, 2023 yılında zamlı bir şekilde bayram ikramiyesi alacak. Bir süredir zam gelmeyen bayram ikramiyesi konusunda artık bir düzenleme yapıldı. Peki emeklilere her bayram ne kadar ödenecek?

Emekliye Bayram İkramiyesi Sonunda Zamlandı! Her Yıl 4000 TL Ödeme Yapılacak!

Emeklilere 2023 yılında bayram ikramiye zammı müjdesi verildi. Bu gelişme sonrasında emekliler büyük bir kolaylık sağlayacak. Çünkü her bayramda alacakları ödeme ciddi oranda yükseldi.

2018 yılından beri Kurban ve Ramazan Bayramı'nda emekliye verilen bayram ikramiyelerine zam yapılıp yapılmayacağı merak ediliyordu. Yeni yılda ödenecek yeni emekli bayram ikramiyeleri belli oldu. Ayrıntılar haberimizde...

Milyonlarca emekli için 2018 yılında hayata geçirilen dini bayramlarda ikramiye uygulaması, yıllarca 1000 lira olarak ödenmeye devam etti. AKP, ilk kez geçtiğimiz sene bayram ikramiyelerini 1000 liradan 1100 liraya çıkardı ancak söz konusu zam emekliler tarafından 'komik' bulundu ve eleştiri yağmuruna tutuldu. Seçimlerden hemen önce ödenecek ilk ikramiyeler ile hükümet, emekli vatandaşı memnun etmek istiyor. TÜİK tarafından açıklanan enflasyon verilerinin üzerinde bir zam yapmayı hedefleyen iktidarın emeklilere vereceği yeni ikramiye tutarı ise netleşmiş durumda.

HER BAYRAM 2 BİN TL ÖDENECEK

Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere her bayram için 2 bin TL ödeyecek iktidar, bir yıl için emeklilere 4 bin TL ikramiye dağıtmış olacak. Geçtiğimiz günlerde Meclis'e sunulan bir teklife göre emeklilere, her bayram için bir asgari ücret tutarı olan 8506 TL'nin ikramiye olarak verilmesi istenmişti. CHP'nin verdiği bu teklif, AKP ve MHP'nin oyları ile reddedildi.