Bilgi MerkeziEkonomiGündem

Enflasyon nedir? Neden yükselir? Nasıl başa çıkılır? İşte yanıtlar

Son dönemde hayatımızda kendini iyice hissettiren enflasyon nedir? Enflasyon neden yükselir? Enflasyonla nasıl başa çıkılır? Bu soruların yanıtlarını Fransız ekonomi uzmanını verdi.

Kovid-19 salgını sonrası başlayan e Rusya-Ukrayna savaşı sonrası tedarik zincirlerinin iyice bozulması sonrası hayatımızın merkezine oturan Enflasyon terimi yediden yetmişe tüm kesimler tarafından merak ediliyor. Bu konuyla ilgili olarak zaten haber sitemizde yazılar mevcut onlarında linkini bırakıyoruz arzu edenler bu yazılardan da bilgi edinebilirler.

Enflasyon nedir? Enflasyon türleri nelerdir?

Öte yandan Fransız ekonomi uzmanı da tüm dünyayı saran Enflasyonla ilgili olarak güzel bir sunum hazırlamış. Bu sunumda Enflasyon nedir? Enflasyon neden yükselir? Enflasyonla nasıl başa çıkılır? gibi kamuoyunca çokça sorulan sorularla ilgili bilgiler vermiş. Fransız ekonomist özellikle Venezuela’da yaşanan hiper enflasyondan yola çıkarak Enflasyon olgusunu örneklerle beraber anlatıyor. Venezuela’da paradan çanta yapmanın paradan daha değerli olduğuna dikkat çekilerek Enflasyonun ne denli tehlikeli olduğu gözler önüne seriliyor. Öte yandan Merkez Bankalarının da enflasyonu önlemede ne denli önemli olduğuna dikkat çekiliyor.

Bizde sizlere faydası olacağını düşünerek bu sunumu sizlerle paylaşmayı düşündük. İşte Fransız ekonomi uzmanından Enflasyon nedir? Enflasyon neden yükselir? Enflasyonla nasıl başa çıkılır? sorularının cevabı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu