Enflasyona Göre Emeklinin Maaşı Çoktan Belli Oldu! Emekliye Aylık 5000 TL'den Fazla Ödeme!

Emekli maaşıyla ilgili nasıl bir açıklama yapılacağı merak ediliyor. Öyle ki emeklilerin bu haberi uzun süredir beklediğini biliyoruz. Yüzde kaç zam yapılacağına yönelik ve yeni maaşla ilgili bilinmeyenler paylaşıldı.

Enflasyona Göre Emeklinin Maaşı Çoktan Belli Oldu! Emekliye Aylık 5000 TL'den Fazla Ödeme!

Emekli maaşındaki son durum ve dahası ortaya çıkacak. 5 aylık enflasyon oranıyla birlikte şimdiden emekli maaşı tahmin ediliyor. Öte yandan uzmanlardan gelen açıklamalar 5000 TL'yi de geçmiş vaziyette.


Emekli zammı konusunda araştırmalar devam ediyor. Maaşlarına altı aylık periyotlar halinde enflasyon tutarında zam alan emekliler geçtiğimiz Temmuz ayında % 42,35'lik zam almıştı. Ocak ayına artık sayılı günler kala emeklilerin gözü kulağı maaş zammına çevrildi. 5 aylık enflasyon oranı netleşirken gözler Aralık enflasyonuna çevrildi. İşte SSK/Bağ-Kur emekli maaş zammı son durum...

Emekli zammı konusunda araştırmalar sürüyor. 5 aylık enflasyon oranı belli olurken gözler Aralık ayı enflasyon verilerine çevrildi. Milyonlarca emekli alacakları zam oranını beklerken alacakları zam oranlarını merak etmeye başladı. 5 aylık enflasyon oranı 14,04 olurken Aralık ayı enflasyon verisinin eklenmesi ile SSK/Bağ-Kur emeklisinin alacağı zam oranı belli olacak.

2023 OCAK EMEKLİ ZAMMI NE OLACAK?

Şu anda en düşük SSK emekli maaşı 3.500 TL. 5 aylık enflasyon oranı hesaba katılarak yapılan hesaplama sonucunda en düşük emekli maaşı 3.991,40 TL olacak.

Aralık ayı enflasyon verisinin 3 geldiği hesaba katılırsa 6 aylık enflasyon oranı 17,04 olacak. Bu hesaba göre ise en düşük emekli maaşı 2023 Ocak ayı içerisinde 4.096,40 TL olacak.