Gündem

Erdoğan’ın yüzde 40’lık zammı iptal edildi

Ek bütçede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maaşına yüzde 40 oranında zam yapılması öngörülmüştü. Ancak TBMM’de yapılan son düzenleme ile bu zam iptal edildi.

Artan enflasyon oranı sonrası Hazine ve Maliye Bakanlığı artan giderleri gerekçe göstererek ek bütçe talebinde bulunmuştu. Bu ek bütçede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maaşına ise yüzde 40 oranında zam yapılması öngörülmüştü.

Erdoğan’ın maaşının yüzde 40 zam yapılması ile maaşının 140 bin TL olması tartışmalara neden olmuştu. Başta muhalefet başta olmak üzere millet 4 bin 250 TL ile geçinmeye çalışırken Cumhurbaşkanı maaşını 140 bin TL yapıyor eleştirilerinde bulunmuştu. Bu eleştirilerin artması üzerine ise Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO zirvesi öncesi havalimanında yaptığı açıklamada zam istemediğini kendisine yapılması planlanan yüzde 40’lık zammın iptal edilmesini istemişti.

Erdoğan’ın zammı ek bütçeden çıkarıldı

Erdoğan’ın bu açıklamasının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) görüşülen ek bütçe kanun teklifinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüzde 40’lık zam yapılması teklifi ek bütçeden çıkarıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu