GündemKripto Para

Ethereum Bitconi 40’a katladı

Dünya’da en popüler kripto paralardan olan Ethereum’da Ortalama İşlem Ücretleri ile Bitcoin’i 40’a katladı.

Dünya’da en popüler kripto paralardan olan Ethereum’da Ortalama İşlem Ücretleri ile Bitcoin’i 40’a katladı.Dünya’da günde milyonlarca insan bir günde kripto para piyasalarında işlem yapıyor.İşlem yaparken kişilerin kafasındaki en büyük soru işareti ise işlem maliyeti.Ethereum ağının en büyük sorunlarından biri olan yüksek işlem ücrtleri, son zamanlarda daha da artıyor Veriler Ethereum işlem ücretleri ile Bitcoin’i son 7 günlük ortalamada neredeyse 40’a katladığını gösteriyor.

Ethereum’un 5 Nisan’daki yedi günlük ortalama ücretleri 4.487.397 dolara ulaştı.

Yüksek işlem ücretleri kullanılabilirliği azaltıyor

 

Yüksek işlem ücretleri kullanılabilirliği azaltıyor

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in daha önce Ethereum’un  yüksek ücretleri uzun süredir kullanılabilirliği için büyük bir zorluk ve merkezi olmayan bir ekonomi yaratma vizyonu için bir tehdit oluşturduğunu söylemişti.

Ethereum işlem ücretleri yüksek olsa da  yaklaşık sekiz aydır düşüyor ve 5.81 dolar seviyelerinde seyrediyor. Bu oran geçtiğimiz yılın Kasım ayında 62 doların üzerindeydi.

 

Ethereum nedir?

Ethereum, ERC-20 kod sistemi sayesinde birçok kripto para biriminin altyapısını oluşturan merkeziyetsiz ve açık kaynak kodlu bir blok zinciridir.Ethereum blok zincirinin kurumsal kripto para birimi ise Ether’dir.Ether, Bitcoin’den sonra en büyük piyasa değerine sahip sanal paradır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu