Ev Almak İsteyenlere Müjdeli Haber Geldi! En Düşük Konut Kredisini Hangi Banka Sunuyor?

Ev sahibi olmak isteyenlerin gözleri parlayacak. Hazine Bakanı Nureddin Nebati geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada gelire dayalı konut kredisi faiz oranlarının kademeli olarak uygulanacağını belirtmişti.

Ev Almak İsteyenlere Müjdeli Haber Geldi! En Düşük Konut Kredisini Hangi Banka Sunuyor?

Nebati'nin açıklamasının ardından piyasada üç beklenti oluştu. 0,69 ila 0,79 faiz oranıyla konut kredisi nasıl alınır? En uygun konut kredisini hangi banka veriyor?

Bankalar ev almak isteyen ancak yeterli birikimi olmayan kişilere konut kredisi vermektedir. En düşük faiz oranıyla konut kredisi çekmek isteyenler bunu 0,69 ile 0,79 arasında yapabilir. Nasıl konut kredisi alırım? En uygun konut kredisini hangi banka veriyor?

0,69–0,79 Faiz ile Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Geçen ay ev satışlarıyla ilgili veriler hızla düştü. Kasım ayında %25 getiri sağlayan satışlar ve kredi faiz oranlarındaki artışın ardından piyasa, konut kredisi faiz oranlarında kademeli bir artış bekliyordu. Öte yandan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bakanlığın "gerçek ipoteğe" hazırlandığını açıklayarak, 15 yıl vadeli, konut maliyetine dayalı kademeli faiz modeline geçileceğini açıkladı. Bu gelişmenin ardından sektörün ihtiyaçları da ortaya çıktı.

Sektör temsilcileri, kampanyanın başarılı olabilmesi için ele alınması gereken üç önemli noktanın altını çizdi. İlk ödemelerin yapılabilmesi için peşinat oranlarının yüzde 30'dan yüzde 10'a düşürülmesi gerektiğinin altı çizilirken, 5 milyon liranın üzerindeki konutlara artık daha pahalı olduğu için düşük faizli kredi verilmesi gerektiği açıklandı. Yeni üretim yapılabilmesi için kampanyanın yapımı devam eden evleri de kapsaması önerildi. Bu açıklamaya göre cari fiyatlar için faiz oranları net bir şekilde 0,69 ile 0,79 arasında olmalıdır. Kampanya detayları belli olur olmaz haberimizi hızlıca güncelleyeceğiz.

En Ucuz Konut Kredisini Hangi Banka Veriyor?

  • Akbank'ta konut kredisi faiz oranları %1,91'den başlıyor.
  • Vakıfbank'ta konut kredisi faiz oranları %1,29'dan başlıyor.
  • Türkiye İş Bankası'nda konut kredisi faiz oranları %2,05'ten başlıyor.
  • Yapı Kredi, %2,05'ten başlayan faiz oranlarıyla konut kredisi sunuyor.
  • Garanti BBVA'da konut kredisi faiz oranları yüzde 2,13'ten başlıyor.