Ev Hanımlarına Yeni Destek Paketi! PTT Üzerinden Ödemeleri Alabilirsiniz!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın yürüttüğü bir diğer girişim de ev hanımlarına yönelik yardım programıdır.

Ev Hanımlarına Yeni Destek Paketi! PTT Üzerinden Ödemeleri Alabilirsiniz!

Bu proje kapsamında yeni destek yardımları başlığı altında ev hanımlarına nakdi yardımda bulunulmaktadır. Bu yardım 500 ile 1100 TL arasında değişmektedir. Başvuruların alınmaya başlandığı bu kampanyaya ihtiyaç sahibi ev hanımları başvurabilir. Eğer sizin de paraya ihtiyacınız varsa bu yardım çalışmasına hemen katılarak ailenin bütçesine katkıda bulunabilirsiniz. Ev hanımlarına yönelik yeni destek kampanyasına katılmak için uygun başvuru formunu doğru ve eksiksiz doldurmanız yeterli olacaktır.

500 ve 1100 TL PTT Yardımına Nasıl Başvurulur?

Ev hanımlarına yönelik bu yardım ve destek paketinden yararlanabilmeniz için belirli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu hibe fonu, tüm nitelikli başvuru sahiplerine sunulacaktır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu kampanya için nakit kredi sağlamaktadır. Yani bu para size verildiğinde geri ödemek zorunda kalmayacaksınız. Diğer sosyal yardım projelerine öncülük eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu yardım kampanyası ile geniş bir kesimin saygısını kazanmayı başardı.

Ev Hanımları İçin Yeni Destek Yardımına Başvurmak İçin Hangi Şartlar Yerine Getirilmelidir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklanan ev hanımlarına yönelik yeni destek yardımları kapsamında düzenlenen 500 ile 1100 TL arasındaki yardım kampanyasına katılabilmeniz için birtakım şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Bu hibe desteği tüm başvuru sahipleri için geçerli değildir ve yalnızca gereklilikleri karşılayan kişiler tarafından kullanılabilir. Sadece ev hanımlarına özel olan bu kampanyaya erkekler katılamaz. 1100 TL ev hanımı yardımına başvurabilmek için aşağıdaki şartların sağlanması gerekmektedir.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına sahip olmak
  • Bir veya daha fazla çocuğa sahip olmak
  • Başvuruda bir ev veya mülkün tapusu olmaması
  • Başvuranın gelirinin sabit olmaması
  • Başvuranın sigortasının olmaması

Bu destek programına katılmak, tüm bu gereksinimleri karşılayan kadınlar için faydalıdır. Başvurunuzun onaylanmasını müteakip yeni destek yardım programı kapsamında ev hanımlarına 500 ile 1100 TL arasında değişen tutarlarda PTT hesabınıza net bir şekilde yatırılacaktır. Bu meblağ her an çekilebilir.