Kripto Para

FalconX, yeni finansman turunda değerini 8 milyar dolara çıkardı

Kripto platformu FalconX, yeni finansman turunda değerini iki kat artırarak 8 milyar dolara çıkardı.

Dijital varlık platformu FalconX, Singapur’un egemen varlık fonu GIC ve B Capital tarafından yönetilen yeni bir fonlama turunda değerini 8 milyar dolara çıkardı. Böylece FalconX 10 ayda değerini iki katından fazla artırmış oldu.

Konuya ilişkin olarak FalconX’in CEO’su Raghu Yarlagadda, ‘’Bu finansman turu ile birlikte yeni ve mevcut yatırımların toplam tutarı 150 milyon dolara ulaştı ve kripto paraların içinden geçtiği bu olumsuz dönemde bile şirkete taze sermaye getirdi’’ dedi.

Yarlagadda ayrıca, elde edilen gelirleri satın alma, teknoloji ve veri analitiğinde kullanmayı ve ticari uygulama, kredi ve ana aracılık hizmetlerinde kullanmayı planladığını söyledi. Yarlagadda, “Önümüzdeki 12 ila 18 ay boyunca çok değişken bir piyasa bekliyoruz. Ve bu oynaklık göz önüne alındığında, satın almalar için çok güçlü fırsatlar görüyoruz” dedi.

Geçtiğimiz ağustos ayında sona eren bir finansman turunda FalconX’in değeri 3,75 milyar dolar olmuştu. Son finansman turu ile birlikte FalconX’in önümüzdeki aylarda iş gücünü yüzde 30 oranında artırmayı ve şirkete 55 yeni çalışan almayı planlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu