Kripto Para
Trend

Finans sektörünün dâhileri tercihini kriptodan yana kullanıyor

Finans sektörünün dâhileri kariyerlerini bankacılık sektörü yerine tercihini kripto para şirketlerinden yana kullanıyor.

Ekonomi ve finans alanından eğitim alan kişiler geleneksel olarak mezun olduktan sonra meslek olarak bankacılık ve finans sektörüne yönelirler. Ancak kripto paraların icat edilmesiyle birlikte bu gelenek bozuldu. Artık dünyanın en prestijli üniversitelerinden mezun olan kişiler tercihini bankacılık sektörü yerine kripto para şirketlerinden yana kullanıyor. Bu tercihin altında yatan en büyük etken ise sektörün sağladığı yüksek maaş, hızlı kariyer yükselişi, yüklü ikramiyeler ve kripto opsiyonları gibi imkanlar.

Pujeet Manot

Tercihi bu doğrultuda kullanan bir kişide çiçeği burnunda mezun Pujeet Manot. Yüksek lisansını dünyanın en prestijli okullarından biri olan Londra Ekonomi Okulu’nda yapan 24 yaşındaki Manot dünyaca ünlü yatırım bankalarından teklif gelmesine rağmen genç finans uzmanı tercihini kripto para şirketlerinden yana kullandı.

kripto para şirketleri

Kriptoda neredeyse sıfır hiyerarşi var

Manot, konuyla ilgili olarak “Bankalar sizden aynı pozisyonda en az bir veya iki yıl geçirmenizi bekliyor. Peki ya o pozisyonu sevmezsem? Kriptoda ise üç veya dört ay boyunca bir şey üzerinde çalışabilir ve sonra pozisyonunuzu değiştirebilirsiniz. Her yönde büyüme mevcut ve neredeyse sıfır hiyerarşi var” değerlendirmesinde bulundu.

Diğer yandan kripto firmalarında başlangıç maaşlarının 100 bin sterline olduğu belirtiliyor. İkramiye olarak verilen dijital paraları hesaba katınca maaş bunun iki katına çıkabiliyor. Wall Street de ise en iyi bankalarda bile maaşlar 70 bin sterlini geçmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu