GündemKripto Para

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in serveti sıfırlandı

Bugün kripto piyasalarını derinden etkileyen FTX’in iflası ile birlikte FTX’in kurucu ortağı Sam Bankman-Fried’in 16 milyar dolarlık serveti sıfırlandı. İşte detaylar.

Kripto paralardaki deprem devam ediyor. ABD enflasyon verisinin beklenenden düşük gelmesi ile biraz nefes alan Bitcoin bir gün sonra yine sert değer kaybederek haftalık bazda yüzde 25 değer kaybetti. Bitcoin şu an 16 bin dolar seviyesinden işlem görüyor. Öte yandan bugün kripto para piyasalarını derinden sarsan bir gelişme yaşandı. Dünyadaki en büyük kripto para borsalarından birisi olan FTX iflas ettiğini duyurdu.

Bitcoin yatırımcıları dikkat! Binance CEO’su Zhao uyardı

Bu gelişmenin ardından kripto para piyasasında endişe daha da artarken bu iflasların diğer kripto para borsalarına sıçramasından korkuluyor. Binance’nin CEO’su Zhao’da kripto yatırımcıları bu tür borsalardan uzak durması konusunda uyardı.

Sam Bankman-Fried’in 16 milyar dolarlık serveti sıfırlandı

Kripto borsalarındaki çöküş her ne kadar yatırımcıları zarara uğratsa da şirketin sahiplerin de servetlerini eritiyor. FTX borsasının iflas etmesi ile birlikte FTX’in kurucu olan Sam Bankman-Fried’in 16 milyar dolarlık serveti sıfırlandı. Daha 30 yaşında kariyerinin zirvesinde 26 milyar dolar değerinde servete ulaşan Sam Bankman-Fried’in hafta başına kadar 16 milyar dolarlık serveti bulunuyordu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu