BankalarGündem

Galatasaray Başkan adaylarından Dursun Özbek’ten flaş Bankalar Birliği açıklaması!

Galatasaray Başkan adaylarından Dursun Özbek'ten flaş Bankalar Birliği açıklaması: "Bankalar Birliği anlaşmasından çıkacağım". İşte detaylar.

Galatasaray Başkan adaylarından Dursun Özbek seçim çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Bodrum 1905 Galatasaraylılar Derneği Başkanı Cankat Boylu’nun ev sahipliğinde derneğin Bitez Mahallesi’ndeki lokalinde üyelerle buluşan Özbek burada Başkan olması halinde yapacakları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Açıklamasında kulübün finansal yapısının sürdürülebilir hale getirilmesi gerektiğini sık sık vurgulayan Özbek, “Ben diyorum ki birinci seviyede önce Galatasaray’ın ekonomik durumunu düzeltelim. Yani ekonomik bağımsızlığımıza kavuşalım. Sen ne yaparsan yap, istersen yüz tane şampiyonluk kazan hiçbir şekilde bu borcu kapatamazsın. Borcu kapatamayınca senin bütün varlıkların, marka değerin risk altında. ‘Arkadaşlar gelin hep beraber olalım’ diyorum. Birlikte hareket edelim. Önce şu finansal çukurdan Galatasaray’ı çıkartalım. Bu hayal mi? Hayır.” değerlendirmesinde bulundu.

Bankalar Birliği anlaşmasından çıkacağım

Olimpik sporların hepsini Türkiye’ye getiren kulüp Galatasaray. Dolayısıyla böyle bir misyonu var. Onun için ortam ne olursa olsun, krizin şekli, büyüklüğü ne olursa olsun Galatasaray’ın bu duruma boyun eğmemesi lazım. Biz de boyun eğmeyeceğiz. Ben bunun için aday oldum diyen Özbek Bankalar Birliği ile ilgili olarak çarpıcı bir açıklamada bulundu: “Önce oradan çıkacağım. Bankalar Birliğine olan 2,6 milyar lirayı ödemek suretiyle Bankalar Birliği anlaşmasından çıkacağım.”

Özbek’in açıklamasının satırbaşları ise şöyle:

  • “Eğer sürdürülebilir bir sportif başarı istiyorsak bir tek şartı var, sürdürülebilir mali yapıyı hazırlamamız lazım.
  • Eğer sportif başarının peşinden koşacaksak önce sürdürülebilir bir mali yapı olması lazım ki sürdürülebilir bir başarı gelsin.
  • Yoksa bugün 4-5 tane flaş transfer yaparsın, ileriye dönük borçlanırsın, bu sene şampiyon olursun ondan sonra 3 sene tökezlersin. Bunu kabul etmiyorum.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu