Garanti Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Çeşitli sebeplerden dolayı bazı dönemler kredi kartından fazla harcama yapmanız ve bu ödemeler konusunda sıkıntılar yaşamanız mümkün olabilir. Hatta bazı banka müşterileri, harcamaları ve ödemelerini fazla miktarlarda yaptığı için ve bu borçları ödeyemediği için icralık durumlar ile karşı karşıya bile kalabilmektedir.

Bu durumun önüne geçebilmek için Garanti Bankası da diğer çoğu banka gibi müşterileri adına bazı önlemler almaktadır. Bu önlemler doğrultusunda kredi kartları için ödeme zorlukları çeken müşteriler için yapılandırma hizmeti hazırlamıştır. Bu konuda banka, kendi bünyesinde hazırlamış olduğu faiz bütçesinin hesaplamasını yaparak kredi kartı borcu üzerine eklemektedir.

Garanti bankası sunduğu bu yapılandırma seçeneğini sunarken müşterilerinin son üç aylık ödemelerine dikkat eder ve ayrıca müşterilerinin sicilini kontrol etmektedir. B durumlar dikkate alınarak gerekli yapılandırma işlemleri uygunsa gerçekleştirilir. Eğer ödeyemediğiniz kredi kartı borcu varsa ve bu durumdan dolayı kara listede yer almak istemiyorsanız; Garanti Bankası’nın müşterilerine sunduğu yapılandırma işlemlerinden faydalanabilirsiniz. Ödeme güçlüğü çektiğiniz kredi kartı borcunuzu ödeyebilmek için Garanti bankası kredi kartı borcu yapılandırma işlemleri gerçekten de tercih edilebilecek yöntemlerden bir tanesidir. Ancak bu işlemi yapabilmek için üç dönemlik gecikmiş olan kredi kartı borcunuzun olması gerekiyor.

Borcunuzu yapılandırmak istediğinizde sizden imzalamanız gereken herhangi belge istenmez. Bu işlemi yapabilmek için kredi kartınızın ve kimliğiniz yanınızda olması yeterlidir.

Değinilmesi gereken bir nokta ise, yapılandırma yapılması durumunda kredi notunuzu önemli düzeyde düşecek olmasıdır. Ayrıca bu gibi durumlar diğer tüm bankalar tarafından görülebileceği için daha sonra kredi veya kredi kartı ihtiyacınız olduğunda, kredi notunuz düşük olacağı için bankalardan yüksek ihtimalle olumsuz cevap alabilirsiniz. Diğer bir önemli husus ise yapılandırma yaptıktan sonra ödemeniz gereken aylık taksit tutarlarını aksatmadan ödemeniz gerekmektedir. Aksi taktirde banka, var olan kredi kartı borcunun tümünü talep etme hakkına sahiptir.

Yapılandırma uygulaması sırasında bu bilgileri size müşteri temsilcileri de detaylı olarak açıklayacaklardır. İlerde ödeme yapamazsanız oluşabilecek olan riskleri size anlatacaklardır. Bu durumları dikkatli şekilde dinlemeniz, ileride olabilecek sorunlar için önemli olacaktır.

Garanti Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası kredi kartı ile daha önce yapmış olduğunuz alışverişlerin aylık ödeme miktarları size çok gelmeye başladıysa ve düzenli ödeme konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız ve ayrıca 3 ay gibi bir süredir ödeme yapamıyorsanız banka şubesi veya müşteri hizmetleri ile görüşerek Garanti Bankası kredi kartı borcunuzu yapılandırabilirsiniz. Gerekli olan işlem için 444 0 333 numaralı telefon bankacılığı hizmetlerini arayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini ile görüştükten sonra müşteri temsilcileri, yapılandırma işlemi için gerekli olan şartları sağlayıp sağlamadığınızın kontrolünü yapar. Bu kontrolün ardından sizden gelir ve gideriniz ile ilgili detaylı bilgiler isterler.

Yapılandırma işlemi için Garanti Bankası müşteri hizmetleri iş saatleri sabah 08:00 ile akşam 17:00 arasında hizmet vermektedir.

Bu bilgileri ile birlikte sizin için hangi taksit planı uygunsa onu seçerek ödemelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. 2016 yılında çıkan yeni bildirge ile Garanti bankası kredi kartı borcunuzu 72 aya kadar taksitlendirme imkanınız vardır.

Ayrıca müşteri hizmetleri dışında herhangi bir Garanti bankası şubesine de giderek kredi kartı yapılandırma işlemini yapabilirsiniz.

Garanti Kredi Kartı Taksitlendirme

Garanti bankası kredi kartı borcu taksitlendirme talebi olan müşterilere 72 aya kadar vade seçenekleriyle bireysel kredi kullandırımı yapılmaktadır. 72 aya kadar yapılandırılan kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi ile ödeme konusunda banka müşterilerine ödeme kolaylığı sunulmaktadır. 72 aylık vadelerle birlikte taksitlendirme başvuruların olumlu veya olumsuz sonuçlanması tamamen bankanın karar verdiği bir durumdur. Bu işlemi yaptıktan sonra müşterilerin yapılandırdıkları borçlarını mutlaka düzenli bir şekilde ödemesi gerekmektedir. Borcunu ödeyemeyen müşteriler için farklı faizler de ortaya çıkabilir.

Bu işlemle birlikte kredi kartı kullanıma kapatılır veya iptal de edilebilir.