2020 Model Yeni Golf Fotoğrafları ve Özellikleri

Volkswagen’in C-hatchback segmentindeki en çok satan modelli olan Golf yenilenen tasarımıyla 2020 yılında da ilgilerin odağı olmayı başarıyor. İşte yenilenen tasarımıyla hibrit motor seçeneğinin de bulunacağı Golf 8 fotoğrafları ve özellikleri…

2020 Model Yeni Golf Fotoğrafları ve Özellikleri

Volkswagen’in 8. nesil Golf aracı test aşamasındayken yakalanan fotoğrafları ile gün yüzüne çıktı. İlk etapta dış tasarımındaki yeniliklerle dikkat çeken VW Golf 8, biraz daha basit bir görünüme sahip arka tampon ve ön kısımda bulunan ızgara kısmı daha estetik bir hal alıyor. Standart donanımın yanı sıra en üst donanım paketlerinde dahi sis farları belli olmayan Golf 8 sıra dışı tasarımıyla karşımıza çıkıyor. Estetik görünüm sağlayan daha basit çıtalar, halojen farlar ve daha küçük jantlar ile casus fotolarda kayıtlara geçen Volkswagen yeni Golf 8, teknik özellikleriyle de merak konusu oldu.

Dış Tasarım Özellikleri

Farları kapsayan ön ızgara yeni Golf 8’de dar olarak tasarlanmış fakat optik mercek farlar sayesinde önceki nesillere göre daha çekici ve kızgın bir görünüm elde edilmiş. Volkswagen’in uzun bir süredir logosunda değişiklik yapmayı düşündüğü ve yeni araçlarında bu logoyu kullanmayı planladığı biliniyordu. Volkswagen yeni Golf 8’de de değiştirilmiş logo bulunacak. Aracın ön ızgaraları ve kaputu önceli nesle göre daha oval bir hale getirilerek farklı bir görünüm kazandırılmış. Yan aynaların daha yuvarlak hatlara sahip oluşu, oval görünümün kaput ve ızgaralarla uyumlu bir şekle bürünmesi sağlanmış.

T-ROC geni taşıyan Volkswagen Golf 8, yeni tasarımıyla bu araca benzetilse de kendine özgü karakteristik özellikleri bulunuyor. Golf 7 serisindekine benzeyen stop lambaları, orijinalliğe bağlı kalınarak ufak yenilikleri barındırıyor. Halk arasında makyaj adı verilen görünüm değişiklikleri Golf 8’in stop lambalarına da yansıtılmış.

İç Tasarım Özellikleri

İç tasarımda dışa göre çok daha büyük farklılıklar yapan Volkswagen, en büyük farklılığı eğlece – multimedya ekranında ortaya koymuş. C segmenti hatchback serisi rakiplerine bu alanda fark atmayı hedefleyen firma, bu amaçla aracın modüler bilgi ve eğlence sistemlerini geliştirme konusunda sıkıntılar yaşamıştı. Hatta bu problemler yüzünden NCAP çarpışma testleri 2019’un sonuna ertelenmişti.

Spor bir kullanım tarzı sunan yeni Golf 8’in iç mekanında Head-up Display yani hayalet gösterge olarak adlandırılan ekranı standart olarak gelecek. DSG topuzunun görünümde değişiklik yapan VW, ayrıca eğlence ekranındaki farklılıklarla dokunmatik ve navigasyonlu bilgi sistemi sunmuş. Sesli komut sistemi ile akıllı telefon gibi çalışan eğlence sistemiyle adeta bir çığır açan Golf 8, kullanım deneyimini de üst çıtaya yükseltmiş.

Motor Özellikleri

Hibrit sistem 4 silindirli tasarlanan motor, benzin ve dizel motorlarının tamamen farklılaştırılmış versiyonu ile hazırlanmış. 1.0 litre hacimli 95 ve 116 beygir olarak tasarlanan yeni Golf 8 motorlarının yanı sıra 1.4 ve 1.5 litrelik motorları da 130 ile 150 beygir güç üretecek. Kilometrede 0.3 litre yakması hedeflenen hibrit motorlar elektrik motoruyla senkronize çalışıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER