2020 TOKİ Kura Çekilişi Tarihi Açıklandı Mı?

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile ortak başlattığı 2020 yılı TOKİ 100 bin yeni sosyal konut projesi için başvurular tamamlandı. Başvuru sahipleri şimdi kura çekilişlerinin ne zaman yapılacağını merak ediyor. 2020 TOKİ kura çekilişi tarihi ne zaman?

2020 TOKİ Kura Çekilişi Tarihi Açıklandı Mı?

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) dar gelirli vatandaşlara yönelik hazırladığı 100 bin yeni konut projesinde başvuru dönemi 15 Ocak tarihi itibarıyla sonlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamasına göre Türkiye genelinde TOKİ 100 bin sosyal konut projelerine 1 milyonun üzerinde başvuru yapıldı. Başvuru sahipleri 240 aya varan taksit imkanı iye yeni konut sahibi olmak için gerekli başvuru bedelini Ziraat Bankası aracılığıyla yatırarak başvurularını tamamladı. Vatandaşlar şimdi 2020 TOKİ sosyal konut çekilişinin ne zaman yapılacağını merak ediyor. TOKİ kura çekilişi hakkında bilinmesi gereken son gelişmeler haberimizde yer alıyor.

TOKİ Kuraları Ne Zaman Çekilecek?

Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan açıklamaya göre vatandaşların heyecanı daha da arttı. Kurum, Türkiye geneli 100 bin yeni sosyal konut kuralarının şubat ayı içinde yapılacağını bildirdi. Tam tarihin ise ilerleyen günlerde kamuoyuna duyurulması bekleniyor. 1 milyonun üzerinde vatandaşın gözünü kulağını diktiği TOKİ yeni sosyal konut kura çekiliş tarihi önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

1.5 Yıl İçinde Teslim Edilecek

Özel mimarisi ile depreme dayanıklı, kimlikli, mahalle kültürünün yaşatılacağı ve yatay mimari usulüne uygun olarak inşa edilmesi planlanan TOKİ sosyal konutlarına sahip olma şartları, evlerin modelleri, uygulama özellikleri, ödeme seçenekleri ve vade sayısı ile ilgili tüm ayrıntılar da yavaş yavaş kesinleşmeye başladı. Başvuru sürecinin 15 Ocak tarihi itibarıyla sonlandırıldığı TOKİ sosyal konut projelerinde evlerin 1 ya da 1.5 yıl içinde bitirilip teslim edileceği de duyuruldu.

TOKİ Projelerine Katılım Bankaları da Kredi Verecek

Dar ve orta gelirli vatandaşları kendi evlerinin sahibi yapmak adına başlatılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 12 Aralık 2019 tarihinde müjdelenen TOKİ 100 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında vatandaşların konut finansmanında kamu bankalarının yanı sıra katılım bankaları da hak sahibi vatandaşlara kredi hizmetinde bulunabilecek.

16 Aralık 2019 ile 15 Ocak 2020 başvuru sürecinin sonlandırılmasının ardından vatandaşların TOKİ yeni sosyal konut projelerine yoğun ilgi gösterdiği de ortaya çıktı. Son gün yapılan değerlendirmelere göre Türkiye genelindeki sosyal konut projelerine 1 milyon 90 bin başvuru yapıldı. En çok başvurular ise İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa projelerine yapılıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinasyonu altında Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın destekleri ve Toplu Konut İdaresi’nin işbirliği ile gerçekleştirilen “Her yıl 100 bin yeni sosyal konut projesi” kapsamında dar ve orta gelirli vatandaşlar kira öder gibi 240 ay sabit taksitle ev sahibi olabilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tuncay yurt
Tuncay yurt - 6 ay Önce

Kura nezaman

Jale akalın
Jale akalın - 6 ay Önce

Bende başvurmak istemiştim paramı pazarteso denkleştirip hep tuzu kurularami çalışır bu sistem ben başvurmak istiyorum

Hamdullah altun
Hamdullah altun - 6 ay Önce

Kuralar ne zaman belli olcak

Ramazan atmaca
Ramazan atmaca - 6 ay Önce

Kuzey şehir gaziantep

Mustafa Erdogan
Mustafa Erdogan - 4 ay Önce

Alanya ilçesine toki 10000 konut yapılırsa satılır.

SIRADAKİ HABER