29 Ekim Bu Sene Salı Gününe Denk Geliyor, Peki 28 Ekim Pazartesi Günü Yarım Gün Olur Mu?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi tatilinin bu sene salı gününe denk gelmesinin ardından pek çok kişi 28 Ekim Pazartesi günü yarım gün olup olmayacağını merak ediyor. 28 Ekim yarım gün mü olacak? İşte detaylar...

29 Ekim Bu Sene Salı Gününe Denk Geliyor, Peki 28 Ekim Pazartesi Günü Yarım Gün Olur Mu?

Cumhuriyet Bayramı'nın her sene olduğu gibi bu sene de coşkuyla kutlanacağı 29 Ekim günü resmi tatil olması dolayısıyla hem öğrenciler hem de kamu çalışanlarının merak ettiği konular arasında yer alıyor. Bu sene 26 - 27 Ekim tarihlerinin hafta sonu tatil günlerine denk gelmesi, 28 Ekim tarihinin yarım gün olması ile birleşince pek çok vatandaşın aklına 4 günlük tatil durumunu getiriyor. Peki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla öğrencilere ve kamu çalışanlarına verilecek resmi tatil kaç gün olacak? Merak edilen tüm soruların yanıtları haberimizde yer alıyor.

28 Ekim Pazartesi Yarım Gün Olacak

Öğrencilerin ve kamu çalışanlarının 4 günlük tatil beklentisi devam ediyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bu yıl salı gününe denk geliyor. Dolayısıyla Cumhuriyet Bayramı sebebiyle salı günü resmi tatil ilan edilecek. Pek çok vatandaş hafta sonuna denk gelen 26 ve 27 Ekim tarihlerinin salı günkü resmi tatil ile birleştirilip birleştirilmeyeceğini merak ediyor. Resmi tatil olarak belirlenen 29 Ekim Salı gününden bir önceki güne denk gelen 28 Ekim Pazartesi günü ise yarım gün olacağı öğrenildi.

28 Ekim Pazartesi günü kamu çalışanlarına ve öğrencilerine yarım gün idari izin olarak verilmesi halinde hafta sonu tatili ile birlikte toplam tatil süresi 4 gün olacak. Ancak henüz bu yönde bir açıklama yapılmadığı için öğrencilerin ve kamu çalışanların beklentisi 4 günlük tatile dair net bir bilgi yok. Eğer 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın olduğu salı günü hafta sonu ile birleştirilirse, kamu çalışanları ve öğrenciler 26 - 27 - 28 - 29 Ekim tarihlerinde tatil yapma imkanından faydalanabilecek.

Henüz Cumhuriyet Bayramı'na 10 günlük bir süre varken pek çok vatandaş bu konunun aydınlatılmasını yetkililerden talep ediyor. Konuyla ilgili önümüzdeki günlerde yetkililerden resmi bir açıklama gelmesi durumunda haberimizin içinde yapılacak duyurudan detayları öğrenebilirsiniz.

29 Ekim Salı Günü Ulaşım Ücretsiz

İstanbul Saraçhane'de bulunan binada düzenlenen belediye meclis toplantısında yapılan oylamada, toplu ulaşım araçlarının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda ücretsiz hizmet vermesine oy birliği ile karar verildi. Bu kapsamda vatandaşlar İstanbul genelinde İstanbulkart ücret etegrasyonuna dahil olan; İETT ve Özel Halk ve Otobüs AŞ'ye bağlı tüm metrobüs, nostaljik tramvay, metro, hafif metro, füniküler, Şehir hatları AŞ'ye ait araçlarla ücretsiz bir şekilde seyahat edebilecek. Yalnız HAVAİST'in araçları bu kapsamda yer almıyor. 28 Ekim Pazartesi günü yarım gün mesai yapacak öğrenci ve kamu çalışanları toplu taşımaya diğer günlerde olduğu gibi ücret ödeyerek binebilecekler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER