400 Milyonluk Vurguna İmza Atan Bitcoin Safiye Bulundu Mu?

Kendini ekonomist-broker olarak tanıtarak doktordan polise, akademisyeninden adliye çalışanlarına kadar pek çok kişiyi dolandırarak 600 Bitcoin alıp kayıplara karışan Safiye Gökçe Y. kimdir, bulundu mu?

400 Milyonluk Vurguna İmza Atan Bitcoin Safiye Bulundu Mu?

Son yıllarda yatırımcıların gözdesi kripto paralar arasında en fazla işlem hacmine sahip Bitcoin dijital parası üzerinden büyük bir vurgun yapan Bitcoin Safiye'nin kim olduğu ve yakalanıp yakalanmadığı merak ediliyor. Bitcoin Safiye kimdir, Bitcoin ile 40'tan fazla kişiyi nasıl dolandırdı? İşte Bitcoin Safiye takma isimli dolandırıcı hakkında bilinmesi gerekenler ve en son gelişmeler...

Hesabında 8 Bin 300 Bitcoin Var

Aydın'da yaşayan ve kendisini çevresine ekonomist-broker olarak tanıtan Safiye Gökçen Y. isimli dolandırıcı, meslekleri polis, doktor, hemşire, asker, akademisyen ve adliye çalışanları da olan 40'tan fazla kişiyi 600 Bitcoin 30 Milyon TL karşılığında dolandırdı. Bu kişilerden yatırım yaptığı iddiası ile Bitcoinleri topladıktan sonra 2 ay içinde kayıplara karışan Bitcoin Safiye'nin kripto para cüzdanında 8 bin 300 Bitcoin olduğu ortaya çıktı.

Bitcoin Safiye hakkında adli soruşturmaların devam ettiği öğrenilirken dolandırıcı hakkında yeni bilgiler de gün yüzüne çıkmaya başladı. Aslen Adanalı olduğu öğrenilen Safiye Gökçe adlı dolandırıcı, eşinin Aydın'a tayin olması ile birlikte Adana'dan Aydın'a taşınmıştı. Dolandırıcı Safiye'nin eşi jeotermal santralinde elektrik mühendisi olarak çalışıyordu. Safiye Gökçe Aydın'da eşi ile birlikte taşeron firma kurdu. JES şirketine eşiyle birlikte eleman arayan çiftin nihai amacı da dolandırıcılık vakaları ile ortaya çıkmış oldu.

40'tan Fazla Kişiyi Nasıl Dolandırdı?

Safiye Gökçe Y.'nin aralarında adliye çalışanları, polis ve doktor gibi mesleklerden olan 40'tan fazla kişiyi nasıl dolandırdığı da merak konusu oldu. Edinilen bilgilere göre bir gün rahatsızlanarak hastaneye giden Bitcoin Safiye, burada muayene olduğu doktor ile yatırım konusunda muhabbete başladı. Doktora yatırım konusunda tavsiyelerde bulunan Safiye Gökçe, doktora parasını Merkez Bankası'na yatırmaktansa Bitcoin'e yatırım yapmasını öğütledi. Doktora kendisini ekonomist-broker olarak tanıtan Safiye, doktoru ikna ederek ondan aldığı para ile Bitcoin alarak ona kâr payı ödedi. Doktordan kendisine müşteri bulması halinde, bulduğu her müşteri için ona kâr payı ödemeyi teklif edince dolandırıcılık ağı 40'tan fazla kişiye ulaşmış oldu.

Kâr Payını Duyan Ağa Takıldı

Bitcoin Safiye, zaman içinde 40'tan fazla müşteri buldu. Yaklaşık 2 yıl boyunca söz konusu 40 kadar kişiye düzenli olarak kâr payı ödeyen Safiye, bu kişilerden aldığı parayla Bitcoin aldı. Kardeşinin MİT'te görevli olduğunu söyleyerek mağdurların gözünü boyayan Bitcoin Safiye son olarak 2 ay önce hesabındaki Bitcoinler ile birlikte kayıplara karışınca mağdurlar dolandırıldıklarının farkına vardı.

Mağdurlardan M.S, "Bitcoin değeri bir anda 3 kat arttı. 60 Bitcoin alacağım var. Bu da yaklaşık 3 milyon TL'nin üstünde bir para yapıyor. Bir an önce kendisinin yakalanmasını istiyoruz. Yakalandığı an çok sayıda mağdur da ortaya çıkacaktır." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER