ABD'nin Lojistik Destek Tırları Konvoyunu Vurduk

Flaş Bilgi!!!. . Türkiye Savaş Uçakları. Kuzey Irak’tan kuzeydoğu Suriye’ye Girmek Üzere Olan Ve Uluslararası koalisyona ait olan 80 Tır'ın bulunduğu Konvoyu Vurdu...

ABD'nin Lojistik Destek Tırları Konvoyunu Vurduk
ABD'nin YPG'ye sevk ettiği 80 TIR'lık konvoyun saat 21.00 sularında Suriye sınırındaki Simelka Kapısı'ndan geçmesi sonrası Türk savaş uçakları köprüyü uçurmuş..

O, 80 tır mühimmat da yolda hallolmuştur..

ABD, Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgalinde bulunan bölgeye, lojistik malzeme sevk etti. Irak'taki ABD askeri unsurlarının sevk ettiği 80 TIR'lık konvoy, saat 21.00 sularında Suriye sınırındaki Simelka Kapısı'ndan geçti. Türk askeri bu duruma göz yummadı

YPG/PKK'nın işgal ettiği alanda ilerleyen TIR'ların kasalarının kapalı olduğu, açık olan bazı TIR'larda ise 4X4 pikaplar ve beton bloklar bulunduğu görüldü.

Böylece sadece son bir haftada ABD'nin Suriye'nin kuzeyine sevk ettiği TIR sayısı 600'e yaklaştı.

DEAŞ ile mücadeleyi gerekçe göstererek 2015'ten bu yana YPG/PKK'ya askeri destek veren ABD'nin, Suriye'de halen 18 üs ve askeri noktada 2 bin civarı personeli bulunuyor.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'yi YPG/PKK'ya on binlerce TIR dolusu silah göndererek müttefiklik ilişkilerine zarar verdiği konusunda uyarmıştı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 23:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER