Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı: Başınıza Özlem Çerçioğlu Kadar Taş Düşsün

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, vatandaşların büyük ekonomik sıkıntıda olduğuna ve işsizliğin arttığına dikkat çekerek AK Parti Aydın Milletvekillerine yüklendi. İşte Çerçioğlu’nun CHP Efeler İlçe Kongre’sindeki çarpıcı açıklamaları…

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı: Başınıza Özlem Çerçioğlu Kadar Taş Düşsün

Şükran Güngör – Yıldız Kenter Kültür Merkezi’nde gerçekleşen CHP Efeler İlçe Kongresi’ne Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yanı sıra CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül, Hüseyin Yıldız, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır ve parti yönetiminden çok sayıda ismin katıldığı görüldü. Kongrede önemli açıklamalarda bulunan Başkan Özlem Çerçioğlu’nun çarpıcı açıklamaları dikkatlerden kaçmadı.

“CHP Aydın’da Çok Başarılı Oldu”

CHP Efeler İlçe Kongresi’nde konuşma yapan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, kısa bir süre önce yerel seçimlerin yaşandığını hatırlatarak, CHP’nin Aydın teşkilatlanmasının söz konusu seçimlerde çok başarılı bir grafik çizdiğini kaydetti. “Yerel seçimlerde CHP Aydın çok başarılı oldu. Bundan dolayı hepinize teşekkür ediyor, minnet duyuyorum. Sizler olmasanız mümkün değildi. En büyük teşekkür de Aydın halkına.” sözleriyle hep parti çalışanlarına hem de partiye oy veren vatandaşlara teşekkürlerini ileten Başkan Özlem Çerçioğlu, konuşmasının devamında AK Partililere yüklendi.

“Halktan Kopuksunuz, Başarılı Olamazsınız”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Efeler İlçe kongresinde yaptığı konuşmada, AK Partili milletvekillerini eleştirdi. Aydın’da başarısız olan AK Partililer hakkında, “Aslında çalıştık ama olmadı diyor AK Parti. Siz başarılı olamazsınız, siz halktan kopuksunuz. Halka tepeden bakıyorsunuz.” sözleriyle eleştirilerde bulunan Başkan Özlem Çerçioğlu, CHP olarak her zaman fakir fukaranın yanında olduklarını ve bundan sonraki süreçte de olmaya devam edeceklerini kaydetti.

Ekonomik olarak sıkıntılı zamanlarda zenginlerin işlerini zaten bir şekilde idare edebildiklerini ancak varlıklı olmayan vatandaşların çok büyük sıkıntılar yaşadıklarını hatırlatan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Zengin zaten işini halleder, önemli olan fakirin yanında olabilmek. Öyle yılda 2 ya da 3 kere gelerek seçim kazanamazsınız.” dedi. CHP Parti teşkilatlanması olarak her zaman halkın içinde olduklarını vurgulayan Çerçioğlu, bu başarıların yeterli olmadığına da dikkat çekti. “Önemli olan iktidar olmamız, önümüzde genel seçim olacak.” diyen Çerçioğlu, bu süreçte CHP’nin iktidar olacağına inandığını dile getirdi.

“Çerçioğlu Kadar Başınıza Taş Yağsın”

AK Partili milletvekillerini de eleştiren Başkan Özlem Çerçioğlu, “Biz ydın Büyükşehir Belediyesi olarak inanın 24 saat çalışıyoruz. Bizim birlik ve beraberliğimizi hiç kimse bozamaz.” dedi. Günde 100 – 200 vatandaşın belediyeye kömür yok diye müracaat ettiğine dikkat çeken Çerçioğlu, “Aydın vekillerinin haberi yok. Aydın’a gelip gidip bakarlar. Bir pazara çıkın bakalım file kaç paraya doluyor? Emeklilerin hali ortada gençler işsiz. Siz bir kere buna bakın. Özlem Çerçioğlu kadar başınıza taş yağsın. Asli görevinizi yapın.” sözleriyle iktidar milletvekillerine sitem etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER