Bakan Açıkladı! Aile Sosyal Destek Programına 3635 Personel Alımı Yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2 bin 313 sözleşmeli 322 kadrolu personel alımına başvuruların alınmaya başlayacağını duyurdu. İşte Aile Sosyal Destek Programına başvuru şartları...

Bakan Açıkladı! Aile Sosyal Destek Programına 3635 Personel Alımı Yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bakanlığının 2020 yılı bütçesinin sunumunu gerçekleştirdi. Ailenin toplumun temel taşlarından biri olduğu için öneminden bahseden Bakan Selçuk, "1000 Aile Sosyal Destek Programı personel alımı için ilanımız bu hafta yayınlanacak ve gelecek haftaya da başvuruları almaya başlayacağız" diyerek Bakanlık bünyesinde toplamda 3 bin 635 personel alımı yapılacağını müjdeledi.

Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) Personel Alımı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın yürüttüğü tüm politikaların nihai hedefinin mutlu, çalışkan ve üretken bireylerin, uyumlu aileler içinde daha müreffeh bir toplum hedefine doğru birlik ve beraberlik içinde yürümesi olduğunu belirten Bakan Selçuk Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) personel alımı ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) ile sahadaki 2 bin 700 ASDEP görevlisinin 2 milyon hanede, 4 milyon 233 bin vatandaş ile görüşme yaptığını ifade eden Bakan Selçuk, hanelerden toplanan bilgilerin "online" olarak veri tabanına aktarıldığını bildirdi. Bakan Zümrüt Zehra Selçuk, 1000 ASDEP personeli alımı hakkında, ilanların bu hafta içinde yayınlanacağını müjdeledi. Gelecek haftadan itibaren ilanlara başvuruları almaya başlayacaklarını belirten Bakan Selçuk, "2  bin 313 sözleşmeli, 322 kadrolu personel alımımız ÖSYM tarafından duyurulacak ve başvurular da alınmaya başlanacak." dedi. Ayrıca Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden de 1000 işçi alımı için ilgili ilanın önümüzdeki hafta İŞKUR tarafından yapılacağını duyurdu.

Sosyal Hizmet Merkezlerin Sayısı Artacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın kurumsal hizmetlerinde sosyal hizmet merkezleri ile yapısal bir değişime gittiğine dikkat çeken Selçuk, ülke genelinde 330 sosyal hizmet merkezinin hizmete açıldığını bu sayının yıl sonunda 332'ye, 2020 yılında ise 353'e çıkarılacağını bildirdi. Bakan Selçuk, Sosyal Hizmet Merkezleri (SHM) aracılığıyla şu ana kadar yaklaşık 6 milyon vatandaşa hizmet sunulduğunu aktardı.

Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi kapsamında Roman vatandaşların eğitim, sağlık, istihdam, barınma ve sosyal hizmetler alanlarında yaşam koşullarının iyileştirilmesi 1. planının yayınlandığını hatırlatan Selçuk, en geç aralık ayı içinde 2. aşama planının yayınlanacağını duyurdu.

Aile Danışmanlığı Hizmetine e-Devlet'ten Başvuru

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, bakanlık bünyesinde Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında 1.8 milyon vatandaşa ücretsiz eğitim verildiğine dikkat çekti. Aile Danışmanlığı ve Boşanma Süreci Danışmanlığı programları ile bugüne kadar 32 bin 200 kişiye ücretsiz danışmanlık hizmeti sunulduğunu ifade eden Bakan Selçuk, başvuruda bulunanların %40'ının boşanmaktan vazgeçmiş durumda olduğunu ve bu durumun da aile birliğini korumak adına çok önemli olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER