Bakan Çavuşoğlu Türk Bayrağı'nı Yırtan Yunan Vekile Sert Tepki!

Avrupa Parlamentosu'nda (AP) yaptığı konuşma sırasında Türk Bayrağı'nı yırtan ırkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos'a tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Son olarak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu çirkin harekete sert yanıt verdi. İşte detaylar...

Bakan Çavuşoğlu Türk Bayrağı'nı Yırtan Yunan Vekile Sert Tepki!

Irkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos'a tepkiler devam ediyor. Avrupa Parlementosu'nda konuşma yapmak için çıktığı kürsüde Türk Bayrağı'nı yırtan ırkçı milletvekiline resmi sosyal medya hesabı üzerinden yanıt veren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu açıklamasında, "Şanlı bayrağımıza uzanan elleri nasıl kırdığımızı, denize nasıl döktüğümüzü en iyi bu ırkçı kafalar bilir. Avrupa'nı şımarık, ırkçı çocukları hadlerini bilsin." ifadelerini kullandı.

"Avrupa Irkçılığa Artık Dur Demeli"

Resmi sosyal medya hesabı üzerinden gündemdeki çirkin ırkçı hareket hakkında açıklama yayınlayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, tepkisini şu sözlerle dile getirdi. "Şanlı bayrağımıza uzanan elleri nasıl kırdığımızı, denize nasıl döktüğümüzü en iyi bu ırkçı kafalar bilir. Avrupa’nın şımarık, ırkçı çocukları hadlerini bilsin. Avrupa İslam karşıtlığı ve ırkçılığa artık dur demeli.Bayrağımız her yerde şerefle dalgalanmaya devam edecek! AP’nin de bu palyaço hakkında gerekeni yapmasını bekliyoruz."

Türk Bayrağı görseli ile birlikte yaptığı paylaşımla ırkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos'a sert tepki gösteren Bakan Çavuşoğlu, Avrupa Parlamentosu'nu da bu çirkin hareket karşısında sessiz kalmaması ve gerekeni yapması konusunda göreve çağırdı.

Irkçı Vekilden Skandal Hareket

Brüksel'de gerçekleştirilen Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu'nun "Yunan Adalarında İnsani Durum" başlıklı oturumunda bölgede yer alan göçmenlerin mevcut durumları konuşuldu. Yunanistan'ın aşırı sağcı Altın Şafak Partisi'nin eski üyesi ve bağımsız olarak meclise giren AP milletvekili Ioannis Lagos, kimsenin AP'de Yunan vatandaşlarının durumunu konuştuğunu duymadığını söyleyerek herkesin göçmenlerden bahsettiğini ve Yunan vatandaşlarının haklarının ne olacağına kimsenin değinmediğinden şikayetçi oldu.

Ioannis Lagos, Yunan vatandaşlarının yüzde 70'inin yasa dışı göçe karşı olduğunu ve ülke halkının adaları işgal eden göçmenler tarafından saldırılara uğradığını iddia etti. Ioannis Lagos bu sırada, "Bir tarafta da Türkiye var, her istediğini yapabiliyor. Ülkemize akın akın göçmen geliyor. İşte bu Türk Bayrağı, bununla ne yapılır, yırtıp atılır. Artık buna bir son vermeliyiz." diyerek kağıttan yapılmış Türk Bayrağı'nı yırtarak skandal bir hareketle büyük provokasyona imza attı.

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten İlk Tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AP toplantısında Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos'a tepkisini şu ifadelerle gösterdi: "AP'de bayrağımıza saygısızlık yapan faşist Yunan milletvekili, sadece kendi karaktersizliğini göstermiş oldu. AP, demokrasiyi geliştirmek yerine ırkçılara teslim olursa Avrupa değerlerini yok etmek isteyenlerin adresi haline gelir." Yunan milletvekilinin skandal hareketine tepkiler çığ gibi artıyor.

YORUM EKLE
banner99
SIRADAKİ HABER