Bakırköy'de Biri Çocuk 3 Kişinin Ölüm Sebebinin Siyanürle İntihar Olduğu Kesinleşti

Bakırköy'de ihbar üzerine eve giden polis ekipleri, biri çocuk 3 kişinin cansı bedeni ile karşılaştı. Kaymakamlık, olay yerinde siyanür tespit edildiğini, Bakan Soylu da ayın 19'unda bütün kurumlarla bir araya gelip değerlendirme yapılacağını söyledi...

Bakırköy'de Biri Çocuk 3 Kişinin Ölüm Sebebinin Siyanürle İntihar Olduğu Kesinleşti

Dün sabah saatlerinde polise gelen ihbarda bir evde kimyasal kokuya benzer kokular geldiği bildirildi. İhbar üzerine eve giden polis ekipleri, evde biri çocuk 3 kişinin cansız bedeni ile karşılaştı. Evde kimyasal kokunun olması sebebiyle polis AFAD ekiplerine haber verdi. Olayın ardından Bakırköy Kaymakamlığı, şüpheli ölüm ihbarı üzerine adrese intikal edildiğini ve 3 kişini cansız bedeni ile karşılaşıldığını duyurdu.

Konunun Siyanür Olduğu Anlaşıldı

Dairedeki kimyasal koku sebebiyle AFAD ekiplerinin olay yerine sevk edildiğini aktaran Kaymakamlık, yapılan ölçümlerde olay yerindeki konunu siyanür olduğunun tespit edildiğini açıkladı. Bakırköy'deki evde ölenlerin karı koca ile çocukları olduğu öğrenildi.

Polis olayın yaşandığı sokağı kullanıma kapatarak apartmanda bulunanları da tahliye etti. Anne Zeliha Delen, Baba Bahattin Delen ve çocuk Ali Delen'in cenazeleri yapılan incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Ailenin yakınları acı haberle birlikte sinir krizi geçirdi.

Muhabirlerinin sorularını yanıtlayan mahallenin bakkalı Mehmet Çelik, babanın en son dün kendisinden su aldığını, herhangi bir sıkıntıları olmadığını düşündüklerini ve intihar haberini duyunca şok geçirdiklerini söyledi. Babanın Kuyumcukent'te imalat işini yaptığını söyledi.

Evde olay yeri inceleme ve AFAD ekiplerinin çalışmaları sürerken Süleyman Delen'e ait olduğu bilinen otomobilde de inceleme yapıldı. İncelemelerde bir odada siyanür bulundu. Yapılan araştırmalara göre annenin siyanürden zehirlenmeye başladığı anda can havliyle yardım istemek için daire kapısını açtığı ancak aynı yerde hayatını kaybettiği belirlendi.

"Eşimi ve Çocuğumu Zehirleyip İntihar Edeceğim"

Olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan açıklama yapıldı. Baba Bahattin Delen'in altın ticareti ile uğraştığı, kayıt dışı ticari işlemler sebebiyle aşırı derecede borçlandığı bunun üzerine bunalıma girerek önce eşini ve çocuğunu zehirlediği ve ardında da intihar ettiği açıklamada belirtildi.

Edinilen bilgilere göre Bahattin Delen'in telefonunda "Önce eşimi ve çocuğumu zehirleyip sonra kendim intihar edeceğim." şeklinde mesaj olduğu öğrenildi. Adli Tıp Kurumu'nda yapılan incelemede Delen ailesine yapılan kan testi sonuçlarına göre ailenin öldürücü düzeyde siyanür kullandığı tespit edildi.

Bakanlık Siyanürle İntihar Vakaları İçin Araştırma Komisyonu Kurdu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı birkaç haftadır gündemde yer alan siyanürle intihar vakaları hakkında açıklama yaparak, bakanlık tarafından bir araştırma komisyonu kurulduğunu duyurdu. Söz konusu olayların ve etkilerinin araştırılacağı komisyonda hazırlanan raporun detaylı bir şekilde paylaşılacağı belirtildi.

Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da yaptığı açıklamada, "Bugünkü vaka olmadan önce de arkadaşlarımız değerlendirme yapmıştı. Bütün kurumlar bu meseleyle ilgili çalışıyor." diyerek ayın 19'unda bütün kurumların bir araya gelip değerlendirme yapacağını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER