Beşiktaş'ta Kullandığı Halk Otobüsüyle Dehşet Saçan Şöför Meğer Uyuşturucu Madde Kullanmış

Sürücüsü olduğu halk otobüsü ile durakta bekleyen yolcuların üzerine dalan, daha sonra bir kişiyi bıçaklayıp denize atlayan özel halk otobüsü şoförü tutuklandı. Beşiktaş'ta gerçekleşen olayda 1 kişi ölmüş, 13 kişi yaralanmıştı...

Beşiktaş'ta Kullandığı Halk Otobüsüyle Dehşet Saçan Şöför Meğer Uyuşturucu Madde Kullanmış

Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ndeki adli işlemleri tamamlanan özel halk otobüsü şoförü Necdet Karakuş, bugün Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda hakim karşısına çıkarıldı. Müracaat Savcılığı tarafından ifadesi alınan şüpheli Necdet K, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

Özel Halk Otobüsü Şoförü Dehşet Saçtı

Beşiktaş'ta dün 16.30 sularında meydana gelen olayda Şirintepe - Kabataş hattında ring seferi yapan 27E numaralı özel otobüs şoförü Necdet K, otobüsü ile durakta bekleyen yolculara çarpmış, araçtan indikten sonra da bir kişiyi kolundan bıçaklamıştı. Hastaneye kaldırılan 13 yaralı arasında bulunan Yalçın Tahir Billur tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti. Olaydan sonra Beşiktaş kelesinden denize atlayan Necdet K., polis tarafından gözaltına alınmıştı.

Akıllara durgunluk veren ve büyük şaşkınlık yaratan olayın ardından halk otobüsü şoförünün üzerinde neden ve nasıl bıçak taşıdığı sorgulanırken, olayla ilgili ilginç detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Beşiktaş'ta otobüs durağında bekleyen yolcuların üzerine hızla otobüsü sürdükten sonra bir kişiyi bıçaklayıp denize atlayan şoförün 2 yıl önce psikoteknik testten geçtiği öğrenildi. Otobüs şoförlerinin 5 yılda bu teste tabii tutulduğu ve uygun şartları yerine getirmeyen şoförlerin işine son verildiği anlaşıldı.

Otobüs Kameraları Bozuk Çıktı

Olayın meydana gelmesinde otobüs içinde şoförle bir tartışma yaşanmış olabileceği savunulurken, görgü tanıklarından sağlıklı bilgi almak mümkün olmadı. Özel halk otobüsü içinde dehşet anlarından önce neler yaşandığı merak konusu oldu. Bunun üzerine yetkililer de olayı aydınlatacak araç içi güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. Ancak otobüs içindeki kameraların bozuk olduğu ve olay sırasında kayıt alınmadığı ortaya çıktı.

Şoför Sabıkalı Çıktı

Olayın ardından iskeleden denize atlayan şoför emniyet ekiplerince yakalandı. Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Necdet K.'nın yapılan ilk incelemesinde "Taksirle yaralama" ve "Kasten yaralama" suçlarından iki ayrı suç kaydı olduğu ortaya çıktı. Son dakika haberine göre otobüs şoförü Necdet K. sevk edildiği adliyedeki işlemlerinin ardından çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Ayrıca yapılan kontrollerde olay anında zanlının uyuşturucu madde kullandığı tespit edildi.

Denize Atladı, Öldürün Beni Diye Bağırdı

Şirintepe-Kabataş hattında ring seferi yapan 27E numaralı özel halk otobüsünün şoförü Necdet K., duraktakilere çarpmış, araçtan indikten sonra da bir kişiyi kolundan bıçaklamıştı. Olaydan sonra Beşiktaş İskelesinden denize atlayan Necdet K., polis tarafından gözaltına alınmıştı.

Bir vatandaş otobüs şoförü Necdet K'nın denizden çıkarılma anlarını cep telefonu kamerası ile kaydetti. Görüntülerde, denize atlayan şoförün, "Polis yok mu? Öldürün beni" şeklinde bağırdığı duyuldu. Denize atlayan iki kişinin şoförü taşıyarak karaya çıkardığı görüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER