Bitmeyen Kadın Cinayetlerine Bir İsim Daha Eklendi: Ceren Özdemir

Kendi evinin önünde bıçaklı saldırıya maruz bırakılan genç balerin Ceren Özdemir, kaldırıldığı Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Genç bir kadın daha öldürüldü...

Bitmeyen Kadın Cinayetlerine Bir İsim Daha Eklendi: Ceren Özdemir

Ordu'da yaşayan 20 yaşındaki Ceren Özdemir, evinin önünde bir saldırgan tarafından bıçaklanarak ağır yaralandı. Olayın ardından şüpheli kaçarken, hastaneye kaldırılan genç kadın yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ordu'da Altınordu İlçesi Zaferi Milli Mahallesi'nde saat 19:30 sıralarında meydana gelen olayda, balerin Ceren Özdemir, antrenman sonrasında geldiği evinin önünde kimliği belirsiz bir kişinin bıçaklı saldırısına maruz bırakıldı. Saldırganın pek çok kere bıçaklı saldırısıyla ağır yaralanan ve kanlar içinde yere yığılan genç kadın, çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından acil olarak hastaneye kaldırıldı.

Saldırgan Olay Yerinden Kaçtı

Bıçaklı saldırgan olay yerinden kaçarken sağlık ekipleri, ağır yaralanan Ceren Özdemir'e ilk müdahaleyi yaptıktan sonra Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hayati tehlikesi devam eden Özdemir, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 2. sınıf öğrencisi Ceren Özdemir'in ölüm haberini alan yakınları, hastane önünde sinir krizleri geçirdi. 20 yaşındaki balerin Özdemir'e hastanede müdahale eden Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hakan Timur, saat 19:50 sıralarında Ceren Özdemir'in ağır yaralı olarak hastaneye getirildiğini kaydederken, "Göğsünde ve karnında kesici alet yaralanması vardı. Acil serviste gerekli müdahale yapıldıktan sonra ameliyathaneye alındı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kızımızı kurtaramadık. Üzgünüz." açıklamasında bulundu.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken, polis çevredeki iş yerlerinin güvenlik kamerası kayıtlarını incele altına aldı. Olay yerinden kaçan saldırganın kimliğini belirleme çalışmaları devam ediyor.

Ordu Üniversitesi Rektöründen Açıklama

Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen Rektör Ali Akdoğan, akşam saatlerinde Altınordu ilçesi Zaferi Milli Mahallesi'ndeki evinin önünde bıçaklı saldırıya uğraması sonucu tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybeden Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Ceren Özdemir'in ailesine ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Rektör Prof. Dr. Akdoğan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, olayı öğrendikten sonra Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısını arayarak gerekli müdahalelerin acilen yapılması yönünde talimat verdiğini ve zaten tüm doktorların anında Ceren Özdemir'in kurtarılması için anında intikal ettiğini söyledi.

Doktordan aldığı bilgileri açıklayan Rektör Prof. Dr. Akdoğan, Ceren Özdemir'in kalbinin sağ yanından muhtemelen büyük bir bıçakla yaralandığını kaydederek, "Doktorumuzun anlattığına göre çocuğumuzun kalbini ikiye bölmüş bıçak. Vücudun ana damarını kesmiş ve karaciğere de saplanan büyük bir facia. Doktorlarımız ellerinden gelen bütün çabayı ortaya koymuşlar. Zaten çocuğumuz gelene kadar kan kaybetmiş." dedi. Devlet yetkililerinin katili en kısa sürede bulacağını ifade eden Akdoğan, "Bizim bir evladımız, kardeşimiz, bir çocuğumuz, üniversitemizin bir öğrencisi evladımızı ne yazık ki kaybettik. Başımız sağ olsun. Allah bizleri böyle olaylarla karşılaştırmasın." açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER