Borçları Nedeniyle İntihar Edenlerin Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

İntihar nedenleri arasında “geçim derdi” gerekçelerinin ikinci sırada kendine yer bulduğu Türkiye’de hayat pahalılığının artması ve borçlu vatandaşların çaresiz duruma düşmesi nedeniyle intihar vakalarının sayısı son 6 yılda 5 kat arttı, son 24 saatte 4 vatandaş ekonomik nedenlerden canına kıydı...

Borçları Nedeniyle İntihar Edenlerin Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

Hayat pahalılığı ve geçim derdi vatandaşları her gün biraz daha zora sokuyor. Ekonomideki kötü gidişatın faturasını ödeyen vatandaşlar, borçlarını ödeyemeyecek duruma gelince çaresiz kalıyor. İntihar vakaları üzerinde geçim derdinin araştırıldığı son raporlara göre geçtiğimiz 6 yıl içinde yoksulluk, işsizlik, borç ve kötü çalışma koşulları sebebiyle yaşamına son verenlerin sayısında tam 5 kat artış yaşandı. Türkiye tarihinin hiçbir döneminde görülmediği kadar yoğun bir şekilde intihar vakalarının yaşandığı günümüzde, yoksulluk, geçim derdi, işsizlik, borç ve çalışma koşullarının kötü olması intihar vakalarında başı çekiyor.

Son İntihar Haberi Kocaeli’den

Kocaeli Derince’de ikamet eden Binnet Simit isimli vatandaşın bankalara olan borçlarını bir kağıda yazdıktan sonra intihar ettiği öğrenildi. 54 yaşındaki vatandaştan bir süredir haber alamayan yakınları durumu polise haber verdikten sonra vatandaşın ikamet ettiği yere sağlık ekipleri gönderildi. Ekipler ilk incelemede Binnet Simit’in yaşamını yitirdiğini tespit etti. Derince Eğitim Araştırma Hastanesi’nde temizlik görevlisi olarak emekli olduğu öğrenilen bir çocuk babası Simit’in bankalara olan borcu sebebiyle bunalımda olduğu ifade edildi. Vatandaşın intihar notunda borçlu olduğu bankaların isimlerinin yazılı olduğu görüldü. Polis ekiplerinin olayla ilgili incelemesi devam ediyor.

Son 24 Saat Saatte 4 Kişi İntihar Etti

Türkiye'de borçlu vatandaşlar düştükleri çaresizlik nedeniyle intihar ediyor. Acı ama gerçek tabloda son 24 saat içinde 4 vatandaş daha geçim derdi, işsizlik ve çaresizlik nedeniyle canına kıydı. İntihar haberleri Denizli'de biri kadın olmak üzere Çorum ve Kocaeli illerinden geldi. Kocaeli'de vatandaş intihar notunda borçlu olduğu bankaların listesini ardında bırakıp canına kıyarken Çorum'da intihar eden vatandaş ise "Seni çok seviyorum kızım. Özür dilerim." yazılı not bıraktı.

Denizli'de intihar eden 1 çocuk annesi Halime K, evinin salonunda kendini iple tavana asarak yaşamına son verdi. 5 yıl önce eşinden boşanan 1 çocuk annesi Halime K'dan bir süre haber alamayan yakınları, bir süredir psikolojik sorunlarının bulunduğu ileri sürülen kadını evinin salonundaki tavana iple asılı halde buldu.

Çorumda ise aynı gün içinde 2 kişi intihar etti. 32 yaşındaki Oktay A, evinin tavanına bağladığı elektrik kablosuyla kendini astı. Diğer acı haberde ise evli ve bir çocuk babası Gökhan T'nin cansız bedeni, tavana asılı halde bulundu. Gökhan T.'nin ardında bıraktığı not ise yürekleri dağladı. Bir süredir psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen vatandaşın notunda "Seni çok seviyorum kızım. Özür dilerim." yazılıydı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER