Cem Uzan Türkiye'ye Dönüyor: "Cumhurbaşkanlığı Yarışına Katılacağım"

Uzun bir süredir Fransa'da yaşamını sürdüren Cem Uzan, iki ay içinde Türkiye'ye döneceğini açıkladı. Uzan, "Cumhurbaşkanlığı yarışına katılmak için sokağa çıkıp güçlü bir demokratik seçenek yaratacağım." dedi. İşte detaylar...

Cem Uzan Türkiye'ye Dönüyor: "Cumhurbaşkanlığı Yarışına Katılacağım"

Oda TV gazetecilerinden Sabahattin Önkibar, yaşamını uzun yıllardır Fransa'da sürdüren Cem Uzan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini dünkü yazısında belirtti. Bir dönem Star Gazetesi Ankara Temsilciliği görevini yürüttüğü bilinen Önkibar, eski patronu Cem Uzan ile tanışıklığının bu dönemden başladığını ifade etti.

Genç Parti eski Genel Başkanı ve iş adamı Cem Uzan'ın Paris'ten kendisini telefonla aradığın açıklayan gazeteci Önkibar, Cem Uzan'ın kendisine söylediği dikkat çekici sözleri paylaştı. Sohbetin yazılmamak kaydıyla ve yazılmak üzere iki ayrı bölümü olduğunu dile getiren Sabahattin Önkibar, Cem Uzan'ın şu ifadelerini okurlarına duyurdu...

"Geri Dönüyorum, Hapse Girmekten İmtina Etmem"

Cem Uzan'ın kendisine 2 ay içinde Türkiye'ye geri döneceğini söyleyen Önkibar ayrıca Uzan'ın 2020 yılından itibaren Cumhurbaşkanlığı yarışına katılmak için sokağa çıkıp güçlü bir demokratik seçenek yaratacağını söylediğini belirtti. Cem Uzan'ın ifadelerini şu şekilde paylaştı:

"İktidara karşı onun üslubu ile mücadele edip demokratik bir çerçevede Türkiye'yi ayağa kaldıracağım. Bundan sonra tek misyonum ve yaşama nedenim, ülkeme ve milletime hizmet. Geçmişte olduğu gibi yine yolumu keserlerse hapse girmekten imtina etmem."

"Abdullah Gül Niye Sindi ve Konuşamıyor?"

Gazeteci Sabahattin Önkibar, Paris'te bulunan Cem Uzan ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, Uzan'ın mevcut durumda yaşamaya devam ettiği yargısal sorunları olup olmadığını sordu. Cem Uzan, gazeteci Önkibar'ın bu sorusuna şu yanıtı verdi:

"Hiçbir yargısal sorun yok. Dönüyorum ve aklanacağım. Zaten milletimiz vicdanında bizi hiç mahkum etmedi. Zira bize yapılanın siyasi ve emperyal operasyon olduğu çok net ve toplum bunun farkında..."

"Erdoğan'ın Yıkımını Tamir Edeceğim"

Genç Parti eski Genel Başkanı ve iş adamı Cem Uzan ile telefonda yaptığı görüşme hakkında kişisel Youtube hesabından bir video yayınlayan gazeteci Önkibar şu açıklamayı yaptı.

"Cumhurbaşkanı olmak için her meşru yola başvuracağım. Yıllardır çalıştım, uğraştım, didindim, hazırlandım ve Türkiye'ye döneceğim. Tayyip Erdoğan'ın yıkımını tamir edip Türkiye'yi ayağa kaldıracağım. Türkiye'de bir enerji eksikliği var, bir lider eksikliği var. Ben bu heyecanı vermek için Türkiye'ye dönüyorum ve siyasi arenaya çıkacağım. Halk ile bütünleşeceğim. Nasıl Genç Parti'yi kurup 1,5 ay içinde milyonlarca oy aldıysam, ben 1 yıl içinde bütün Türkiye'yi kucaklayacağım. Tüm Türkiye'ye hitap edim merkez eksende duracağım. Demirel, Ecevit ve Türkeş'in temsil ettiği Cumhuriyet çizgisinde olacağım. Asla muhafazakar kesimleri de karşıma almayacağım fakat dini sermaye yapanları, dini siyasete ve ticarete alet edenleri topluma tek tek açıklayacağım."

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 11:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Engin. Deniz
Engin. Deniz - 7 ay Önce

Bekleriz

SIRADAKİ HABER