Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti Grup Toplantısında: Sporcularımızın Selamından Korkacak Kadar Zavallılar

Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti Grup Toplantısında meclis üyelerine, aldığınız paranın hakkını verin uyarısında bulundu. Ayrıca ABD ve diğer ülkeler içinde sporcularımızın selamından korkacak kadar zavallı bunlar dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'da  Ak Parti grup toplantısında  yaptığı konuşmada, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tebriklerini gerçekleştirdi. Erdoğan kendisini ve partisini sürekli eleştiren CHP ve diğer muhalefet partilerine değindi. Haftanın sadece 3 günü yapılan kurultay toplantılarında '' en yüksek mevcutla kararlar almaya çalışalım muhalefete kendimizi güldürmeyelim'' dedi.

Barış pınarı harekatı başladıktan sonra çoğu Avrupa'da 700'e yakın eylem gerçekleştirildiğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''bizimle uğraşanların sonunu nasıl getirdiğimizi tüm dünyaya göstermiş olduk'' imasında bulundu.Ayrıca ''terör örgütlerini destekleyen ülkelere sesleniyorum: yanlış yapıyorsunuz, terör yılanı elinde sonunda dönüp sizi de ısıracaktır'' dedi.

''İsimlerini bildirdiğimiz teröristler konusunda hiçbir işlem yapmadığınızıda biliyoruz. Şimdi de kendi vatandaşınız teröristleri almamak için kıvranıyorsunuz'' dedi.  Ayrıca ABD ve diğer ülkeler içinde sporcularımızın selamından korkacak kadar zavallı bunlar dedi.

Erdoğan sözlerine barış pınarı harekatında inlerine kadar girdik daha da gireriz dedi.

Cumhurbaşkanı ve  Genel Başkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

Cumhuriyetimizi yaşatmak ve daha ileri taşımak için emek veren, ter döken herkese teşekkür ediyorum.

Cumhuriyet bayramlarını sözde törenle kutlamakta kalmadık, eserlerimizde hizmet şölenine çevirdi. Marmaray'ı bir 29 Ekim günü hizmete açtık.Başkentimizin gurur abidelereniden YHT gar binasını hizmete aldık. Geçtiğimiz yıl da İstanbul Havalimanı'nın resmi açılışını yaptık. Cumhuriyete birilerinin yapageldiği gibi özenti kokan saçmalıklarla değil en büyük hizmetleri kazandırarak layık olunur.

"KÜRESEL DÜZEYDE OYUN KURAN BİR DEVLET HALİNE GELDİK"

(Suriye'de güvenli bölge anlaşmaları) Küresel düzeyde oyun kuran bir ülke haline geldik. 3-5 milyar dolarlık manipülasyonla ekonominin çökertildiği günler geride kaldı. Artık her alanda kendi iradesini ortaya koyabilen bir Türkiye var.

Türkiye 360 derece görüş açısına sahip bir ülke haline geldi. Milletle beraber hareket etmeyi prensip edinen anlayışın hakim olması halinde Türkiye'nin neler yapabileceğini tüm dünyaya gösterdik.

Bugüne kolay gelmedik. Vesayet odaklarının direnişinden darbe teşebbüslerine, sınırlarımızın tacizine milli birlik ve beraberliğimize yönelik tuzaklara kadar pek çok badireyle yüzleştik. Yüzümüzü kızartacak hiçbir durumla karşı karşıya kalmadık.

Girdiğimiz her mücadelede Rabbimizin yardımını da hep yanımızda bulduk. Biz de kibre kapılmadan kerameti kendimizde görmedik. Dik durduk ama diklenmedik. Zaferle değil seferler mükellef olduğumuz bilinciyle hep daha çok çalıştık, daha çok dua ettik, daha çok milletimizle bütünleştik.

.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 13:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER