Cumhurbaşkanı Erdoğan: Azdan Az Çoktan Çok Gider

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlenen AK Parti Grup Toplantı'sında gündeme ilişkin ciddi açıklamalarda bulundu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından dikkat çekici başlıklar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Azdan Az Çoktan Çok Gider

TBMM'de partisinin grup toplantısında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu konuşmasının büyük bir çoğunluğunda Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusunda yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı'na yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Türkiye'nin Suriye sınırları içinde operasyon düzenlemesi nedeniyle ekonomik yaptırımlarla tehdit eden ülkelere cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında "Suriye'deki gelişmeler nedeniyle bizi ekonomik yaptırımla tehdit edenlere de diyoruz ki; 'Azdan az gider, çoktan çok gider'. Biz Çanakkale'de bir tas çorbayı paylaşan milletin çocuklarız. Onunla Çanakkale Destanı'nı yazanların çocuklarıyız. Bizde açtığınız her yaranın daha büyüğü sizin ekonominizde açılır. Bizim kesilen sakalımız çok daha gür çıkar, sizin kayıplarınızın telafisi o kadar kolay olmaz." ifadelerini kullandı.

"Teröristler Güvenli Bölgeden Çıktığında Harekat Sona Erer"

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Teklifimiz, hemen bu gece tüm teröristler silah ve malzemelerini bırakıp güvenli bölgeden çıksınlar." diyerek bu durumun gerçekleşmesi halinde Barış Pınarı Harekatı'nın zaten kendiliğinden sona ermiş olacağını vurguladı. Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuşma yaptı. Yeni yasama yılının partisi içini ilk grup toplantısında hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan, yurt dışı programları sebebiyle grup toplantılarını gerçekleştiremediğini söyledi.


Sırbistan'a yaptığı ziyaret hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Sırbistan - Türkiye arasındaki ilişkilere ivme kazandıracağını düşündüğü temaslarının en üst seviyede verimli ve ülkemiz açısından çok başarılı geçtiğini kaydetti. İkinci Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Toplantısı'nın akabinde Sırbistan yetkilileri ile 9 adet anlaşma imzaladığını belirten Erdoğan, İş Forumu'nda da Türkiye ve Sırbistan'ın iş adamlarına yönelik somut iş birliği imkanlarının masaya yatırıldığını ifade etti.

Bu ziyaret sayesinde Türk şirketleri tarafından kurulan 6 fabrikanın açılışını ve bir fabrikanın da temel atma törenine katıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, TİKA'nın neticelendirdiği çeşitli projelerin de açılışlarını gerçekleştirdiklerini kaydetti.

"Müttefiklik Hukukunun Gereklerini Yerine Getirdik"

9 Ekim saat 16:00'da Suriye'nin kuzeydoğusuna yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nın başarıyla devam ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin bu operasyonu başlatma noktasına bir anda gelmediğini, bu işin bölücü terör örgütü ile mücadelemiz bakımından yaklaşık 40 yıllık, Suriye'de yaşanan sorunlar bakımından ise 8 yıllık biz geçmişi bulunduğunu hatırlattı. "Bugün geldiğimiz noktada 40 yıldır on binlerce vatandaşımızın canına mal olan, ülkemize yüzlerce milyar dolar maliyet getiren bölücü terör meselesinin nasıl ortaya çıktığını ve büyüdüğünü daha iyi anlıyoruz. Ülkemiz, her hal ve şart altında müttefiklik hukukunun gereklerini yerine getirmiştir." açıklamasında bulunan Erdoğan, buna karlılık müttefiklerimizin yüzümüze başka konuşup arkamızdan ise başka işler çevirdiğini açığa çıktığını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER