Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çok Çarpıcı Son Dakika Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında son dakika açıklamalarında bulundu. Erdoğan'ın gündeminde ABD Temsilciler Meclisi'nin aldığı skandal kararlar ve Barış Pınarı Harekatı vardı. İşte Erdoğan'ın çarpıcı açıklamaları...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çok Çarpıcı Son Dakika Açıklamaları

AK Parti grup toplantısında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasına "Cumhuriyetimizi yaşatmak ve daha ileri taşımak için emek veren ter döken herkese teşekkür ediyorum." sözleri ile başladı. ABD'de dün akşam saatlerinde Türkiye aleyhinde mecliste oylanarak kabul edilen yasa tasarıları ile ilgili konuşan Erdoğan, ABD Temsilciler Meclisi'nin aldığı bur kararın hiçbir kıymetinin olmadığını ifade ederek "Kendileri çalıp kendileri oynuyorlar." sözleri ile tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Grup Toplantısında Konuştu

AK Partili milletvekillerini ikinci kere uyaran Erdoğan, meclis çalışmalarına eksiksiz katılım yapılması gerektiğini söyledi. "Parlamento çalışmalarımızda karar yeter sayısı noktasında grubumuzu darda zorda bırakmayın" açıklamasıyla uyarılarını dile getiren Erdoğan, ilk olarak karar yeter sayısına dikkat edilmesi gerektiğini yineledi. Grup toplantısında gündemine ekonomi, dış siyaset ve Barış Pınarı Harekatı'nı alan Erdoğan şu şekilde konuştu:

"3-5 milyar dolarlık manipülasyonla ekonominin çökertildiği günler geride kaldı. Türkiye 360 derece görüş açısına sahip bir ülke haline geldi. Küresel düzeyde oyun kuran bir ülke haline geldik. Vesayet odaklarının direnişinden, darbe teşebbüslerine, sınırlarımızın tacizine milli birlik ve beraberliğimize yönelik tuzaklara kadar pek çok badireyle yüzleştik" açıklamasında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  yüz kızartacak herhangi bir durumla karşı karşıya kalınmadığını ve bu süreçte eksiklerin muhakkak olabileceğini dile getirdi.

Fırat'ın Doğusuna Operasyon

Türkiye'yi Suriye veya Irak gibi yapacaklarını sananlara cevapların inlerine girilerek verildiğini kaydeden Erdoğan, "Türkiye yeni bir istiklal harbi veriyor ve hamdolsun zafere doğru yürüyor" diyerek hem sahada hem de masada istediklerimizi yapabildiğimizi ifade etti.

Enflasyon ve faiz konuları ile ilgili açıklamalarda da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ekonomi bitti mi, battı mı? Faiz sürekli olarak iniyor, enflasyon geriliyor." sözleri ile en kısa zamanda hem enflasyon rakamlarında hem de faizde tek hane hedefine ulaşılacağını kaydetti. Ekonominin rayına girmesi için bu hedeflerin tutturulması gerektiğini dile getirdi.

Mazlum Kobani Tepkisi

Terör örgütlerini destekleyen ülkelere de seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yanlış yapıyorsunuz. Terör yılanı sonunda dönüp sizi de ısıracaktır." diyerek isimleri bildirilen teröristler konusunda dış ülkelerin hiçbir işlem yapmadığını da bildiklerini kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu ülkelere tepkilerini şu sözlerle dile getirdi: "Şimdi de kendi vatandaşınız teröristleri almamak için kıvranıyorsunuz. Bunlar sporcularımızın selamından korkacak kadar zavallı."

ABD Meclisi'nde Kabul Edilen Tasarılar

ABD Temsilciler Meclisi'nin 29 Ekim günü aldığı yaptırım kararları hakkında da açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, atılan adımların hiçbir kıymetinin olmadığını ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bu kararları kesinlikle tanımadığını ifade etti. "Kendileri çalıp kendileri oynuyorlar. Temsilciler Meclisi'nde kabul edilen diğer tasarıyı da reddediyorum. ABD, bir FETO'ya mahkum olacak kadar küçüldü mü? Bu ne hal?" sözleriyle tepkisini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER