Dans Eğitmeni Gülcan Işık'ın Ölüm Nedeni Belli Oldu

Yalova'da yalnız yaşadığı evinde ölü bulunan dans eğitmeni Gülcan Işık'ın (23) ölüm nedeni yapılan otopsinin ardından belli oldu. Genç kızın ölüm sebebi yapılan ilk belirlemelere göre iç kanama olarak belirtildi...

Dans Eğitmeni Gülcan Işık'ın Ölüm Nedeni Belli Oldu

Genç kızın sır gibi ölümünün perdesi aydınlandı. Olay, geçtiğimiz pazar gecesi Yalova Fatih Caddesi'ndeki bir konutta meydana geldi. Yalova'da yalnız başına yaşayan ve bir spor merkezinde dans eğitmenliği yapan 23 yaşındaki Gülcan Işık'tan haber alamayan annesi, durumu oğlu Ercan Işık'a bildirdi. Kardeşi Gülcan Işık'ın yaşadığı eve gelen ağabey Ercan Işık, kapıyı açan olmayınca çilingir yardımıyla eve girdi. Acı haber eve girildiğinde anlaşıldı. Ağabey, kardeşinin cansız bedenini yatağında görünce derhal sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine intikal eden sağlık görevlileri ve Cumhuriyet Savcısı'nın yaptığı incelemenin ardından genç kızın cansız bedeni Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

Genç Kızın Ölüm Nedeni Belli Oldu

Yapılan ön otopsi sonuçlarına göre 23 yaşındaki genç kızın ölüm nedeni böbrek yetmezliğine bağlı iç kanama olarak belirlendi. Genç dans eğitmeni önceki gün ailesinin yaşadığı İznik'te toprağa verildi. Yaklaşık 4 yıl önce annesinden böbrek nakli olduğu öğrenilen Gülcan Işık'ın ölüm nedeni, böbrek yetmezliğine bağlı iç kanama olarak açıklandı. 

"Hastalığına Rağmen Dansa Gönül Vermişti"

Gülcan Işık'ın çalıştığı dans merkezinden yakın arkadaşı olan zumba dansı eğitmeni Nimet Gündoğdu, "Gülcan hastalığına rağmen dansa ve eğitmenliğe gönül vermişti." diyerek şu şekilde açıklamada bulundu: "Gemlik ve farklı yerlerde Gülcan ile beraber etkinlikler düzenledik. Hayat doluydu. Yalova'ya da, dans eğitmenliği yapabilmek için yerleşmişti. Zumba, Gülcan'ın tutkusuydu. 4 yıl önce böbrek nakli olmuştu. Annesinin böbreğini almıştı. Birkaç gündür ateşliymiş. Ulaşamayınca ailesi beni aradı, program olmadığını öğrenince de ağabeyi eve girmiş ve acı manzara ile karşılaşmış."

"Gülücükler Saçan Biriydi"

Ağabey Ercan Işık (24), kardeşine 4 yıl önce böbrek yetmezliği sebebi ile annesinden böbrek nakli yapıldığını söyledi. Sağlık sorunları sebebiyle kardeşinin eğitimin hayatından geri kaldığını ve bir işle meşgul olmak istediği için kadınlara özel dans dersleri verdiğini söyleyen ağabey kardeşinin ölümü ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: Kadınlara özel dans dersleri veriyordu. Yalova'da iş buldu. Gülcan'ı baskı altına almak istemedik. O yüzden Yalova'ya gitmesine onay verdik. Vefat etmeden bir gün önce anneme rahatsız olduğunu söylemiş. Sabah annem aramış, telefonu açmayınca bana söyledi. Öğle saatlerine kadar ulaşamayınca da Yalova'ya gittim. Zile bastım açan olmadı. Çilingir çağırdım. Kapıyı açtırarak, içeri girdim. Yatağında yatıyordu. Nabzının atmadığını fark edince ambulans çağırdım. Sağlık ekipleri geldiklerinde yapacak bir şey olmadığını, kardeşimin hayatını kaybettiğini söylediler. Böbrek yetmezliğinden dolayı iç kanamadan hayatını kaybetmiş"

Kardeşinin işini çok sevdiğini ifade eden ağabey, Hayatı dolu dolu yaşamayı seviyordu. Mesleğini seviyordu. O mutlu olunca biz de mutlu oluyorduk. Gülücükler saçan biriydi kardeşim". diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER