Doğu Ekspresi Bileti Nasıl Bulunur? Örtülü Kuşetli Nedir?

TCDD Anahat trenlerinin en köklü geçmişe sahip olanlarından biri olan Doğu Ekspresi, son yılların en popüler yurt içi seyahat rotası olarak öne çıkıyor. 24,5 saat süren bir yolculuğun en zor tarafı ise en başından bilet bulmak. İşte Doğu Ekspresi bilet bulma taktikleri…

Doğu Ekspresi Bileti Nasıl Bulunur? Örtülü Kuşetli Nedir?

Gerek sunduğu atmosfer ve manzaralar gerekse de yaklaşık 25 saat süren konforlu yolculuk macerası ile oldukça popüler bir yurt içi seyahat rotası olan Doğu Ekspresi, son yıllarda yoğun ilgi görüyor. Yataklı ve örtülü kuşetli vagonları ile yolculuk boyunca hiçbir rahatsızlık yaşamadan ilerleyebileceğiniz Doğu Ekspresi’nde yolculuk etmek isteyenlerin sayısı her geçen gün arttığı için tren bileti bulmak oldukça zorlaşmış durumda. Pek çok seyahat sever internet üzerinden Doğu Ekspresi bileti nasıl bulunur sorusunun yanıtını artıyor. Nitekim son bir yıldır yılın herhangi bir zamanında Doğu Ekspresi bileti almak neredeyse imkansız hale geldi. Hem turlar için ayrılan vagonlar hem de macerasever gezginler için popüler hale gelmesi sebebiyle Doğu Ekspresi rotasına aşırı bir ilgi bulunuyor. Bu sebeple biletler satışa çıktığı anda tükeniyor. Hatta çoğu zaman biletlerin satışa çıktığında trenlerin dolu olarak gösterildiği çünkü biletlerin önceden satıldığı bile söyleniyor.

Doğu Ekspresi Bileti Nereden Alınıyor?

Doğu Ekspresi tren bileti bulmak için ilk olarak biletlerin nerelerden satın alabileceğinizi bilmeniz gerekiyor. 25 saatlik süren konforlu yolculuğun biletleri tren garlarından, TCDD internet sitesinden ve TCDD mobil uygulaması üzerinden kolaylıkla satın alınabiliyor. Ancak biletlere yoğun ilgi olduğu için tren garında gişeden bilet almak neredeyse mümkün değil. Bilet bulmak için en sık kullanılan yöntemler TCDD internet sitesi ve mobil uygulaması olarak öne çıkıyor.

TCDD mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek sık sık kontrol edebilir, bu sayede biletler satışa çıktığı anda satın alma şansına sahip olabilirsiniz. Ancak TCDD mobil uygulamasının kurumun internet sitesine göre sonradan güncellendiği biliniyor. Örneğin biletler sabah 07:00’da satışa çıkarıldığında TCDD resmi internet sitesinde anında görüntülenebilirken, mobil uygulamada ise 07:02’yi bulabiliyor. Bu durumda da kapış kapış satılan biletleri bulmak çok zor olabiliyor. Dolayısıyla Doğu Ekspresi tren bileti bulmak için internet üzerinden sık sık kontrol etmek gerekiyor.

Örtülü Kuşetli Nedir?

Doğu Ekspresi’nde yaklaşık 25 saatlik yolculuğun konforlu ve keyifli geçmesinde etkili olan örtülü kuşetli bir kompartıman çeşididir. Örtülü kuşetli vagonlarda bulunan 4 kişilik koltuklar ranza şeklinde yatak oluyor. Her yolculuk öncesinde temiz nevresim veriliyor ve yatağınızı kendiniz yapıyorsunuz. Hem konforlu hem de keyifli ortamıyla 4 kişilik konaklamaya imkan sağladığı için grup halinde Doğu Ekspresi yolculuğuna çıkanların favorisi olduğu için biletleri çok çabuk tükeniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tuğçe
Tuğçe - 3 hafta Önce

Arkadslar 4 kişilik ortulu kusetli bilet vardir.1 mart gidis(ankara-kars) 4 mart dönüş seklinde

SIRADAKİ HABER