EGM PA 26. Dönem POMEM 7 Bin Polis Alımı Başvuruları Başladı!

Polis Akademisi Başkanlığı'ndan yapılan kamuoyu duyurusuna göre 26. dönem POMEM için lisans mezunu 5 bin 40'ı erkek, 560'ı kadın, önlisans mezunu 1260'ı erkek, 140'ı kadın olmak üzere toplamda 7 bin öğrenci alımı yapılacak. POMEM Başvuruları nereden, nasıl yapılır, POMEM başvuru şartları nelerdir? Merak edilen tüm soruların yanıtları ve detaylar haberimizde...

EGM PA 26. Dönem POMEM 7 Bin Polis Alımı Başvuruları Başladı!
Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı olan Polis Akademisi Başkanlığı 26. Dönem POMEM öğrenci alımına ilişkin duyuru yayınlandı. Duyuruya göre EGM bünyesindeki eksikliği karşılamak adına toplam 7 bin polis öğrenci alımı yapılacağı ilan edildi. Sınavlarda başarılı olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları yapılacak. POMEM başvuruları ön sağlık kontrolü, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavı olacak şekilde üç aşamadan oluşuyor. POMEM Başvuru şartları nelerdir, başvuru ücreti ne kadar?

  1. Dönem POMEM Başvuru


POMEM başvurusunda bulunmak isteyen adaylar 14 - 25 Ekim 2019 tarihleri arasında //www.pa.edu.tr adresi üzerinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvuru işlemlerini tamamlayabilecekler. POMEM alıma ilişkin giriş koşulları ve sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecek.

  1. Dönem POMEM polis alımında kontenjanlar şu şekilde belirlendi: Lisans mezunu 5 bin 40'ı erkek, 560'ı kadın, önlisans mezunu 1260'ı erkek, 140'ı kadın olmak üzere toplam 7 bin öğrenci alımı yapılacak.


POOMEM Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden ön başvuru yapacak olan adaylar için sınav başvuru ücreti 130.00 TL olarak belirlendi. Polis Akademisi Başkanlığı, başvuru ücretine ilişkin şu bilgileri adaylara duyurdu:

"14 Ekim 2019 saat 09:00’dan 25 Ekim 2019 saat 17:00’ye kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “26. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırılacaktır."

  1. Dönem POMEM Başvuru Şartları Nelerdir?  • C. vatandaşı olmak,

  • Önlisans, lisans mezunu veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

  • KPSS’de Bakanlıkça belirlenecek taban puan veya üzerinde puan almış olmak, (Lisans mezunları için 2018 veya 2019 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (60,00), önlisans mezunları için 2018 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (65,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.)

  • Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

  • Sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak,

  • 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, adayın kendisinin ve evli ise eşinin; kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2019, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER