Ekrem İmamoğlu Kimdir? Nerelidir, Asıl Ne İşle Uğraşır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun hayatı merak ediliyor. Pek çok vatandaş Ekrem İmamoğlu kimdir, nerelidir sorularının yanıtını merak ediyor. İşte Başkan İmamoğlu'nun asıl işi ve hayatı...

Ekrem İmamoğlu Kimdir? Nerelidir, Asıl Ne İşle Uğraşır?

Ekrem İmamoğlu, 1970 yılında Trabzon'da dünyaya gelmiştir. Eğitimini Trabzon Lisesi'nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nü kazandı. Lisans eğitimini bu bölümden mezun olarak tamamlayan Ekrem İmamoğlu, daha sonra yine İstanbul Üniversitesi'nde İnsan Kaynakları ve Yönetim Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimi aldı.

Ekrem İmamoğlu, eğitim hayatının yanı sıra 1992 yılında inşaat ve taahhüt işleri ile uğraşan aile şirketinde iş hayatına başladı. Kendi şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu. Eğitim hayatı süresince bir yandan amatör olarak futbolculuk yaptı. Amatör futbola ara verdikten sonra Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü'nde yöneticilik yaptı.

Ekrem İmamoğlu'nun Siyasi Kariyeri

Aile şirketinin başındayken bir yandan da siyasete atılan Ekrem İmamoğlu, 2009 yılında CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü'nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, pek çok sivil toplum kuruluşuna üyedir. 1991 yılından bu yana Beylikdüzü'nde ikamet eden Ekrem İmamoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır. Ekrem İmamoğlu siyasi kariyerinde son olarak CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak seçimleri kazanmış ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştur.

18 Kasım 1995 tarihinde kendisi gibi Trabzonlu olan Dilek Kaya ile dünya evine giren Ekrem İmamoğlu ve Dilek İmamoğlu çiftinin 1997 yılında dünyaya gelen Mehmet Selim, 2005 yılında doğan Selim ve 2011 yılında doğan Beren adında üç çocuğu bulunmaktadır.

Ekrem İmamoğlu'nun Eşi Dilek İmamoğlu Kimdir?

Sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemle tanınan Dilek İmamoğlu'nun hayatı merak konusu haline geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır soruları gündemdeki yerini koruyor. İşte Dilek İmamoğlu'nun hayatı hakkında bilinmesi gerekenler...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu'nun hayatı hakkında araştırma yapmaya devam edenler, haberimizde merak ettikleri soruların yanıtlarını bulabilirler.

Dilek İmamoğlu 18 Kasım 1974 yılında Trabzon'da dünyaya gelmiştir. İlk öğrenimini Trabzon'da tamamlamıştır. Ekrem İmamoğlu ve Dilek İmamoğlu çiftinin iki erkek ve bir kız olmak üzere 3 çocukları vardır. Dilek İmamoğlu İstanbul Üniversitesi Turizm Bölümü'nden mezun olmuştur. Daha sonra aynı üniversitede Kamu Maliyesi bölümünü bitirmiştir. Ekrem İmamoğlu ile eşi Dilek İmamoğlu bir aile ortamında birbirleri ile tanışmış ve 18 Ekim 1995 tarihinde dünya evine girmişlerdir.

Dilek İmamoğlu, 23 yıllık evliliğini tanımlarken "mutluyum" demiştir. Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans mezunudur. Şu anda da eğitimine devam etmektedir ve aynı alanda doktora öğrencisidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER