En Hesaplı Kış Tatili İçin Konaklanacak Uludağ Otelleri Listesi

Yarıyıl tatiline sayılı günler kala tatilciler şimdiden Türkiye’nin en büyük kış turizmi ve kayak merkezi Uludağ’da hesaplı konaklama yapabilecekleri otelleri araştırıyor. Yaklaşık 40 bin tatilcinin beklendiği Uludağ’da otel rezervasyonları devam ediyor…

En Hesaplı Kış Tatili İçin Konaklanacak Uludağ Otelleri Listesi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan 2020 yılı çalışma takvimi ile milyonlarca öğrencinin merak ettiği sömestr tatili tarihleri netlik kazandı. Tatilin yaklaşmasıyla hem öğrenciler hem de aileler için kış tatili planları yapılmaya başlandı. Dönemin stresini Uludağ’ın eşsiz manzarası ve kayak keyfi yaparak atmak isteyenler her yıl olduğu gibi bu sene de şimdiden hesaplı Uludağ otellerini araştırmaya başladı.

Hesaplı Kış Tatili İçin Otel Rezervasyonları Devam Ediyor

Uludağ’da yarıyıl tatiline sayılı günler kala pek çok otelde rezervasyonların tükendiği öğrenildi. Festivallerin ve pek çok etkinliğin düzenlendiği sömestr döneminde Uludağ otellerine büyük ilgi olduğu görülüyor. Uludağ’a gelenler kış tatili için hafta içi ortalama 650 lira, hafta sonları programları için ise 800-900 lira gecelik ücret ödeyecekler. Rezervasyonların son bahar aylarının başında başladığı bilinen Uludağ’da kış tatilini hesaplı bir şekilde yapmak ve bütçelerine uygun hareket etmek isteyenler ise en uygun fiyat sunan otelleri araştırmaya devam ediyor. Uludağ genelinde otellere sömestr döneminde yoğun ilgi yaşanırken, çocuklarının ara tatile çıkmasıyla birlikte soluğu Uludağ’da almak isteyenler internet üzerinden otellerin listelerine ulaşarak kendi bütçelerine en uygun otellerde konaklama yapmak için rezervasyon yapabiliyorlar.

Uludağ 1. Oteller Bölgesi

Hesaplı kış tatili yapmak isteyenler için pek çok seçenek bulunuyor. Tatilciler internet üzerinden otellerin hizmetleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgilere ulaşabiliyor. Uludağ’ın 1. oteller bölgesinde yer alan Genç Yazıcı Otel Uludağ, dağ manzaralı odaları ve kayak merkezine yakın konumu ile özellikle kış tatilleri boyunca kayak yapacaklara hitap ediyor. Kayak tutkunlarının yanı sıra geniş aileler için de pek çok hizmeti bulunan otel, açık büfe ya da tam pansiyon olarak hizmet veriyor. Ailelerin yanı sıra iş ziyareti amaçlı bölgeye gelenlere de nispeten daha uygun fiyatlı bir konaklama hizmeti sunun otelin sömestr dönemi rezervasyonlarına büyük ilgi gösteriliyor.

Ahşap konuklama birimleri ile dikkat çeken Uludağ Orman Köşkleri de sömestr döneminde ailelerin en çok ilgi gösterdiği oteller arasında yer alıyor. Yaklaşık 6 kişinin konaklamasına uygun olan ahşap birimleri sayesinde aileler konforun ve doğanın tadını bir arada yaşıyor. Uygun fiyatlı tesis ayrıca doğa yürüyüşü ve kamp gibi etkinlikler yapıyor.

Kış sezonu boyunca SPA veya kayak için tercih edilen otellerden bir diğeri olan Hotel Monte Baia, dağ manzarası eşliğinde nispeten uygun fiyatlı hizmet sunuyor. Birden fazla aktivite seçeneği sunan otel sömestr döneminde rezervasyonlarına devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER