EURO 2020 Rakiplerimiz Belli Oluyor! Grup Kura Çekimleri Saat Kaçta?

EURO 2020 Finalleri'ne katılmaya hak kazanan A Milli Futbol Takımımızın rakipleri bugün yapılacak grup kura çekimi ile belli oluyor. Avrupa Şampiyonası'nda rakiplerini beklemeye başlayan A Milli Takımımızın rakipleri saat kaçta açıklanacak?

EURO 2020 Rakiplerimiz Belli Oluyor! Grup Kura Çekimleri Saat Kaçta?

Bu akşam Romanya'nın başkenti Bükreş'te gerçekleştirilecek 2020 Avrupa Şampiyonası Finalleri grup kura çekimi ile A Milli Futbol Takımımızın rakipleri belli olacak. 24 takımın katılacağı kura çekiminde 4'er takımlı 6 grup ortaya çıkacak. EURO 2020 Finalleri'nde A Milli Takımın maçlarını oynayacağı ülkeler ile hangi rakiplerle mücadele edeceği kura çekiminden sonra belli olacak.

A Milliler 3. Torbada

Eleme grubu maçlarını ikinci sırada tamamlayan Ay Yıldızlı ekibimiz EURO 2020 grup kurası çekimlerine 3. torbadan katılacak. Eleme grubundan gelen 10 grup birincisi ülke ilk iki torbaya dağıtıldı. 2020 Avrupa Şampiyonası elemeleri gruplarında en iyi iki grup ikincisi de ikinci torbada kendine yer buldu. Öte yandan gruplarda en düşük puanlara sahip iki grup ikincisi ise UEFA Uluslar Ligi Play-off'larından gelecek 4 takımla birlikte 4. ve son torbayı oluşturacaklar. UEFA Uluslar Ligi Play-off kuraları 22 Kasım Cuma günü çekildi. Play-off maçları ise 26-31 Mart 2020 tarihlerinde oynanacak müsabakalarla tamamlanacak.

Play-off etabı A Grubu'nda İzlanda - Romanya ve Bulgaristan - Macaristan, B Grubu'nda Bosna Hersek - Kuzey İrlanda ve Slovakya - İrlanda Cumhuriyeti, C Grubunda İskoçya-İsrail ve Norveç-Sırbistan, son olarak D Grubu'nda ise Gürcistan-Belarus ve Kuzey Makedonya-Kosova maçları ile tamamlanacak. Eleme usulüne göre gerçekleştirilecek maçların galipleri, grup birincisi olarak finallere katılabilmek için karşı karşıya gelecek.

Milli Takımın Rakipleri İçin 5 İhtimal

EURO 2020 Finalleri'ne katılma biletini, grup maçları tamamlanmadan önce cebine koyan A Milli Futbol Takımımızın muhtemel rakipleri de merak ediliyor. Ay Yıldızlılar için muhtemel rakipler ve ihtimaller dikkat çekiyor. Milli Takımımız, B Grubu'nda Belçika, Rusya ve Danimarka'nın rakibi olamayacak. Bunun yanı sıra son torbadan gelecek Finlandiya ya da Galler bu gruba gidebilecek. Ayrıca Ay Yıldızlılarımızın aynı torbada olan Portekiz, Avusturya, İsveç ve Çekya ile de eşleşme şansı bulunmuyor.

Eğer Play-off maçlarından A yolunda Macaristan galip gelirse, direkt olarak F Grubu'na gidecek. D yolundan gelen ise C yolundan gelenin yerine geçecek. Romanya eğer A yolunu kazanırsa C Grubu'na gidecek. D yolundan gelen ise F Grubu'na düşecek. Mevcut duruma kadar eleme gruplarından çıkarak Türkiye'nin dışında EURO 2020 finallerine katılma biletini cebine koyan 16 ülke ise şu şekilde:

Belçika, İspanya, İtalya, Polonya, Rusya, ukrayna, Fransa, Çekya, İngiltere, Almanya, Hollanda, Hırvatistan, Avusturya, İsveç, Finlandiya, Portekiz

İtalya'nın başkentindeki Roma Olimpiyat Stadı'nda 12 Haziran'da yapılacak açılış maçıyla başlayacak EURO 2020, İngiltere'nin başkenti Londra'daki Wembley Stadı'nda 12 Temmuz'da oynanacak final müsabakasıyla sona erecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER