Fatih Tezcan Kimdir? Atatürk’e Büyük Saygısızlık!

Atatürk düşmanlığı ile bilinen Fatih Tezcan, Yeni Şafak gazetesinde Cumhuriyet Bayramı için verilen reklama şok tepki gösterdi. Atatürk'e büyük saygısızlık yapan Fatih Tezcan kimdir, nerelidir?

Fatih Tezcan Kimdir? Atatürk’e Büyük Saygısızlık!

Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet hakkında sık sık infial yaratan açıklamalarda bulunan Fatih Tezcan, Cumhuriyet Bayramı'nda yine bir skandala imza attı. Yeni Şafak gazetesinde Cumhuriyet Bayramı için bulunan reklama skandal tepkide bulunan Fatih Tezcan'ın paylaşımı özellikle sosyal medyada büyük tepki topladı. Tezcan'ın infial yaratan paylaşımının ardından sosyal medya kullanıcıları "#FatihTezcanTutuklansın" ve "#SavcılarGöreve" etiketleri ile tepkilerini gösterdi. İki etiket kısa sürede Twitter sosyal medya sitesinin Türkiye gündeminde üst sıralara çıktı.

Bu İlk Skandal Değil

Daha önce de Atatürk'e hakaret ettiği paylaşımları ile hem taraflı hem tarafsız çok sayıda vatandaşın tepkisini toplayan Tezcan, bu sefer de Yeni Şafak gazetesinde Cumhuriyet Bayramı kutlaması yapan Turkcell reklamını eleştirdi. Yeni Şafak gazetesinin sür manşetinde Atatürk'lü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı reklamının bulunmasına tepki gösteren Fatih Tezcan, Twitter hesabı üzerinden yaptığı skandal paylaşımda şu ifadeleri kullandı.

"'Cumhuriyet’i getiriyorum’ yalanıyla başa geçtikten sonra Devlet ve Millet düşmanlarına verdiği sözlerin gereği olarak 15 sene Cumhur’dan kaçan, Millet’in Egemenliği’nden rakı bardaklarına sığınan bir İslâm Düşmanını, 3 kuruş için tepenize oturtmaya değer miydi..."

"Yine Zırvalamış..."

AKP Eski Milletvekili ve Anayasa Profesörü Burhan Kuzu ise Fatih Tezcan'ın sözlerine sert tepki gösterdi. Kuzu yaptığı açıklamada, "Fatih Tezcan yine zırvalamış, tek derdi provokasyon. Atatürk'e ve Cumhuriyete karşı ağır sözler söylemeye devam ediyor. Bunları tasvip etmek mümkün değildir. Muhtemelen bir yerler adına bu tür deli saçması sözleri sarf etmiştir. Gerekli soruşturma başlatılmalıdır." dedi.

Fatih Tezcan Kimdir?

Sosyal medyada Atatürk'e ve Cumhuriyete ettiği hakaretler ile sık sık gündeme gelen Fatih Tezcan kimdir, ne iş yapar soruları da dönem dönem vatandaşların en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Skandal ifadeleri ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda yine gündeme oturan Fatih Tezcan'ın hayat hikayesi merak ediliyor...

Fatih Tezcan gazeteci yazardır. 1976 yılında İstanbul'un Bakırköy ilçesinde dünyaya geldi. Dedeleri Osmanlı muhaciridir. Eski bir İstanbul ailesinden Şükriye Hanım ve Fahri Bey'in oğludur. İlköğrenimini Behçet Kemal Çağlar Lisesi'nde İstanbul'da tamamlamış ardından askerliğini 1996-97 yılları arasında yapmıştır.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünü kazandı fakat ailevi sebeplerden dolayı okulu bırakmak durumunda kaldı. Yazıları internet siteleri, dergiler ve gazetelerde yayınlanmaya başladı. Ortadoğu ve İsrail-Filistin konularında çok sayıda programa konu oldu. Gazeteci yazar Fatih Tezcan, 1999'da Türkiye'nin ilk online İslami platformlarından birinde yöneticilik yaptı. 2003 ve 2007 yıllarında iki evlilik yapan Tezcan'ın ilk evliliğinden 3, ikinci evliliğinden 2 olmak üzere 5 çocuğu var.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER