Google Play İade Eder Mi?

Google Play dünya geleninde etkili bir düzeyde tercih edilen uygulama satış platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu platformda kimi uygulamalara ücretsiz bir şekilde ulaşmak mümkün olurken kimi uygulamalara da ücret ödeyerek sahip olmak mümkündür. Ancak son zamanlarda Google Play İade koşulları araştırılıyor.

Google Play İade Eder Mi?

Elbette ki günümüz koşullarında Google Play platformu aracılığıyla yapılan satın alma işlemlerinin iptal edilmesi ya da iade alınması da mümkündür. Bunun için Google Play iade şartlarını biliyor olmak beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir. Geri ödeme şartları ise Google geri ödeme politikalarının yer aldığı açıklama kısmından öğrenmek mümkün olmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında Google Play iade eder mi? Sorusu sıklıkla aklımıza gelmektedir. İşte bu sorunun ayrıntılı yanıtı! 
 

Google Play İade Eder Mi, İade Koşulları Neler?
 

Google Play geri ödeme politikaları gereğince iade yapabilen bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun için hem Google Play ile hem de doğrudan uygulama geliştiriciyle de iletişime geçmeniz gerekebilir. Herhangi bir nedenden dolayı yanlışlık sonucunda bir satın alma işlemi gerçekleştirmişseniz, elbette ki Google Play platformunda iade talebinde bulunabilirsiniz. 
Şayet kredi kartıyla ya da farklı bir ödeme yöntemini tercih ederek bir alışveriş yaptıysanız ve bu alıveriş işleminin hatalı olarak yapıldığını düşünüyorsanız; Google Play platformuna yetkisiz ödeme bildirimi yapmalısınız. Bunun için 120 günlük bir süreniz bulunmaktadır. Şayet geri ödeme talebiniz kabul edilirse, kısa bir süre içerisinde de geri ödemeniz yapılacaktır.
 

Google Play İade Alma
Satın alma işlemi sonrasında geri iade talebinde bulunduğunuzda Google Play platformu, tarafınıza mutlaka bir geri dönüşümde bulunacaktır. Tam da bu noktada Google Play iade alma işlemi için aşağıdaki yöntemleri tercih edebilirsiniz:

  • Şayet bir uygulama satın almışsanız ve henüz üzerinden 48 saat geçmemişse; Google Play platformu üzerinden gayet pratik bir şekilde geri ödeme talebi oluşturabilirsiniz.
  • Google Play platformu vasıtasıyla uygulama içi ürün satın almışsanız ve henüz üzerinden 48 saat süre geçmemişse, Google Play aracılığıyla geri ödeme prosedürünü devreye sokabilirsiniz.
  • Film, müzik, kitap ya da farklı bir içerik ürününü Google Play aracılığıyla satın almışsanız be üzerinden henüz 48 saat geçmediyse; geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz.

Görüldüğü üzere Google Play iade işlemi için 48 saat süre geçmeden gayet pratik bir şekilde iade işlemini başlayabilirsiniz. Üstelik iade başvurunuzun ortalama 15 dakika içerisinde sonuçlandığını da söylemek mümkün olmaktadır. Ancak bazı durumlarda iade işleminin 4 iş günü kadar da sürebildiğini ifade etmek mümkün olmaktadır. Tam da bu noktada kimi zaman Google Play iade bugu gibi hatalı işlemler devreye girmektedir. Peki Google Play iade bugu nedir? İşte detaylar!
 

Google Play İade Bugu
 

Esasında Google Play pek çok farklı satın alma işleminde geri ödeme yapmamaktadır. Ancak çoğu istisnai durumlarda iade yapılmasına da olanak tanımaktadır. Google Play geri ödeme politikasına uygun bir şekilde bir talepte bulunduğunuzda işleminiz yasa gereği anında işleme konulmaktadır. Ancak özellikle oyunlarla ilgili satın almalarda kimi aman bug sorunu da yaşanılmaktadır. Bu durum otomatik olarak Google iadelerine de olumsuz olarak yansımaktadır. Böyle durumlarda anında Google Play platformu ve ilgili geliştiriciyle iletişime geçmeniz önerilmektedir. Geliştiricilere bug hatasına dair gerekli verileri sunduğunuzda geri ödemeniz gayet pratik bir şekilde de yapılabilmektedir. Peki Google Play iade ne zaman gelir? İşte detaylar!
 

Google Play İade Ne Zaman Gelir?
 

Elbette ki Google Play platformu vasıtasıyla bir ürün satın aldığınızda bu ürünü iade ederek paranızı geri alabilmeniz mümkün olmaktadır. Ancak para iadesi için birtakım kriterleri de yerine getirmiş olmanız şarttır. Google Play iadelerinin ne zaman yapıldığı sorusunun yanıtı ise satın alınan ürüne göre değişiklik göstermektedir. Şayet kredi kartınızla bir alışveriş işlemi yapmışsanız ortalama 3 ile 5 iş günü içerisinde ödemeniz hesabınıza geçmektedir. Ancak kimi zaman bankaya da farkı durumlara bağlı olarak 10 iş günü içerisinde ödemeniz hesabınıza iade edilmektedir. Şayet alışverişinizi cep telefonu faturalandırılması vasıtasıyla yapmışsanız; 1 ile 30 iş günü arasında geri ödemeniz hesabınıza yatırılacaktır. Yine Google Play kartı olan Google Pay aracılığıyla bir alışveriş yaptıysanız 1 ile 3 iş günü içerisinde hesabınıza paranız geri iade olacaktır. 
 

Google Play Mobil Ödeme İptali
 

Günümüz koşullarında Google Play mobil ödeme iptali söz konusu olduğunda devreye yine Google Play geri ödeme politikası girmektedir. Mobil ödeme işlemi üzerinden 48 saat süre geçmeden iade talebinizi Google Play platformuna bildirmeniz halinde geri ödeme hizmetinin işleme alınmasını mümkün kılabilirsiniz! 
 

Google Play İade Kabul Etmiyor!
 

Özellikle oyun uygulamaları ve diğer geliştiricilerin uygulamalarına dair iadeler söz konusu olduğunda Google Play platformunun iade kabul etmek konusunda pek de olumlu olmadığını söyleyebiliriz. Google Play iade kabul etmiyor tarzında bir sorunla karşılaştığınızda doğrudan ürün geliştiriciyle iletişime geçmeniz önerilmektedir. Bununla birlikte Google Play platformunun ana sayfasında yer alan geri ödeme politikasını ayrıntılı bir şekilde incelemek ve oradaki adımları doğru ve isabetli bir şekilde atmak önem kazanmaktadır! 

Ayrıca Google Play İade hakkında bilgilerin yanısıra merak ttiğiniz, Google Play satın alma nasıl iptal edilir, Google Play para iade nasıl yapılır, Satın alınan oyun nasıl iptal edilir, Google Play mobil ödeme iptali nasıl yapılır, gibi soruların yanıtını da Google üzerinden detaylı araştırma yaparak bulabilirsiniz.

YORUM EKLE
banner99
SIRADAKİ HABER