İŞKUR Tarafından Çeşitli Kurumlara 1.972 Temizlik Personeli Alımı Yapılacak

İş arayanların, kendilerine en uygun iş bulmak isteyenlerin yakından takip ettiği Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi internet sayfasında 11 Ekim 2019 tarihli güncel iş ilanları yayınlandı.

İŞKUR Tarafından Çeşitli Kurumlara 1.972 Temizlik Personeli Alımı Yapılacak

Yüz binlerce vatandaş tarafından takip edilen güncel ilanlara göre İŞKUR tarafından çeşitli kamu ve özel kurumlara 1.972 işçi temizlik personeli alımı yapılacağı açıklandı. Bu ilanlara başvuruda bulunmak isteyenlerin başvuru işlemleri İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecektir. İş arayan vatandaşlar, internet üzerinden (online) başvuru işlemlerini de yapabilme imkanına sahiptir.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) güncel iş ilanları yayınlamaya devam ediyor. Kurulduğu günden bu yana milyonlarca kişiyi iş sahibi yapan ve yapmaya da devam eden İŞKUR, iş arayan vatandaşlar ile işçi arayan tüm kamu ve özel kurumları buluşturma görevini başarıyla sürdürüyor. İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan son iş ilanında 30 Ekim 2019 son başvuru tarihine kadar bazı kamu ve özel kurumsal firmalara tam 1.972 temizlik personeli yapılacağı iş arayan vatandaşların bilgisine sunuldu.

Temizlik Personeli Alacak Kamu Kurumları


İŞKUR güncel iş ilanlarına yapılacak başvurular İŞKUR e-şube yani internet sitesi aracılığıyla gerçekleşecektir. Haberimizde yer alan İŞKUR 1.972 temizlik personeli alımı başvurusu bağlantısına tıklayarak Türkiye genelinde yayınlanan Temizlik iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz ve hangi illerde personel alımı yapıldığını doğrudan İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

İŞKUR açık iş ilanları sayfalarında en güncel kamu ve özel kamu ve özel sektör temizlik iş ilanları hakkında bilgi sahibi olmak ve bu ilanlara internet üzerinden anında başvuruda bulunmak için buraya tıklayınız. Güncel olarak internet üzerinden iş arayan vatandaşlara duyurulan 1.972 temizlik personeli alımında, temizlik işçisi istihdam edecek kamu kurumları ve alacakları işçi sayısı şu şekilde belirlenmiştir:

 • Bozok Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

 • Yıldız Teknik Üniversitesi

 • İstanbul Teknik Üniversitesi

 • Samsun Üniversitesi


olmak üzere 4 kamu kurumu toplamda 77 temizlik personeli alımı yapacaktır.

İŞKUR 1.972 Temizlik Personeli Alımı Genel Başvuru Şartları


İŞKUR üzerinden yayınlanan iş ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların yerine getirmesi gereken birtakım koşullar bulunmaktadır. İŞKUR aracılığıyla iş bulup çalışmak isteyenlerin şu şartları taşıması gerekmektedir:

 • Türk vatandaşı olmak,

 • İŞKUR sistemine kayıtlı işsiz olmak,

 • Başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış, 36 yaşından gün almamış olmak

 • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

 • Millî güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak,

 • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak

 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış, tecilli ya da muaf olmak

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER