İstanbul'da Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Müjde! TOKİ'den İstanbul'a 465 Yeni Konut Projesi Verildi

TOKİ'den İstanbul'da ev sahibi olmak isteyenleri sevindiren haber! İstanbul'da yeni konut inşaat projesini duyuran Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 456 adet konutu inşa etmek için düğmeye bastı. İşte TOKİ'nin İstanbul'da gerçekleştireceği yeni projeleri...

İstanbul'da Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Müjde! TOKİ'den İstanbul'a 465 Yeni Konut Projesi Verildi

Ev sahibi olmak isteyenler için bütçelerine uygun imkanlar sunan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), dar gelirli vatandaşlar olmak üzere kira ödeme derdinden kurtulmak isteyen milyonlarca vatandaşa umut ışığı olmaya devam ediyor. İstanbul'da inşasına başlayacak yeni projeleriyle gündeme gelen TOKİ, uygun şartlarla kendi evlerine sahip olmak isteyenlere müjdeli haberleri duyurdu. Buna göre İstanbul'da 465 adet yeni konut inşa edecek olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 2 yeni projeyi hayata geçirmek için düğmeye bastı. Vatandaşlar tarafından heyecanla karşılanan projelerin Şile ve Esenler ilçelerinde hayata geçirileceği öğrenildi.

İstanbulluları Ev Sahibi Yapmaya Devam Ediyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul'da yoğun ilgi gören projelerine ara vermeden devam ediyor. Kira ödeme derdinden kurtularak kendi evlerinin sahibi olmak isteyenler için 2 yeni proje haberi daha müjdeleyen TOKİ, bu projeleri en yakın zamanda hayata geçirmek için düğmeye bastı. İstanbul'da 465 adet konutun inşa edileceği 2 proje ile vatandaşlar ev sahibi olmaya devam edecek.

2023 yılına kadar toplamda 1 milyon 200 bin konut hayata geçirme hedefine tüm hızıyla devam eden TOKİ, bu hedefler kapsamında 2 yeni projesiyle daha gündeme geldi. İstanbulda ev sahibi olmak isteyenlerin yakından ilgilendiği 2 projenin ilki Şile'de ikincisi ise Esenler ilçesinde hayata geçirilecek. TOKİ, İstanbul Şile'de 112, Esenler'de ise 353 konut olmak üzere toplam 465 yeni konut inşa edecek.

İlk İhale Bugün, İkincisi 31 Aralık 2019'da

TOKİ Şile projesinin ihalesi bugün gerçekleştirilecek. Diğer yeni konut projesi olan Esenler 2. Etap 1. Bölge projesinin ihalesi ise 31 Aralık 2019 tarihinde yapılacak. İstanbuldaki konut üretim çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, geçtiğimiz yıl Kayaşehir mevkiinde 862, Silivri'de bin 352 ve Şile'de ise 103 yeni konut inşa etmişti.

İstanbul Şile ilçesi 3. Etap 112 adet konut inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi ikmal işi ihalesi bugün saat 15:00'de gerçekleştirilecek. Esenler ilçesi Güney proje alanı kentsel dönüşüm ve gelişim projesi 2. etap 1. bölge 353 adet konut inşaatı ile altyapı çevre düzenlemesi işi ihalesi ise 31 Aralık 2019 tarihinde saat 14:30'da gerçekleştirilecek.

TOKİ'den Ev Alma Şartları Nelerdir?

TOKİ kapsamında ev sahibi olmak için ilk olarak başvuru sahibinin T.C. vatandaşı olması, projenin bulunduğu il sınırları içinde en az 1 sene ikamet ediyor olması ve daha önce TOKİ'den konut satın almamış ya da konut kredisi kullanmamış olması gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2019, 12:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nihat Seyhan
Nihat Seyhan - 10 ay Önce

İstanbul tuzla TOKİ konutları başvurusu için

Alican
Alican - 10 ay Önce

Ben nasil evalirim tokiden

Ali  can
Ali can - 10 ay Önce

Nereye baş vurup ev alacam

Osman Türkmen
Osman Türkmen - 10 ay Önce

Osman Türkmen

Nurğül  Doğan
Nurğül Doğan - 10 ay Önce

Başak şehir toki konutları için

Ali simsek
Ali simsek - 9 ay Önce

Kurasiz katilmak istiyorum

SIRADAKİ HABER