İstanbul'da Korkutan 5.8 Şiddetinde Deprem !

Silivri açıklarında bir deprem daha meydana geldi. Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 5.7 olarak açıkladı. Kandilli, İstanbul'da olan depre

İstanbul'da Korkutan 5.8 Şiddetinde Deprem !

Silivri açıklarında bir deprem daha meydana geldi. Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 5.7 olarak açıkladı. Kandilli, İstanbul'da olan depremin büyüklüğünü 6 olarak güncelledi. AFAD ise, İstanbul'un Anadolu ve Avrupa Yakası'ndan hissedilen depremin 13.59'da 5.8 büyüklüğünde olduğunu paylaştı.Marmara bölgesinin bir çok noktasında hissedilen şiddetli deprem büyük korku ve paniğe neden oldu. İstanbul’da büyük korku yaşayan vatandaşlar kendilerini sokağa attı. Okullar, hastaneler ve AVM’ler hızla tahliye edilirken telefon hatları kesildi, vatandaşlar birbirine ulaşamadı. Paniğin yaşandığı kentte artçı sarsıntılar devam ediyor.
Bölgede şu an itibariyle (15.48) 28 artçı sarsıntı daha meydana gelmiştir. Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamaya göre; '' bu tür zamanlarda çok açıklama yapanlar olur, sosyal medyada bir kadın köprüleri kullanmayın tehlikeli vs twet atmış bu tür saçmalıklara inanmayın ayrıca toplanma alanları az veya yok diye ortalığı karıştıran kişiler olmuş bu kişiler de gerekli cezaları alacak'' dedi.

https://www.youtube.com/watch?v=bbawxXN6C5g

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2019, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER